Více

Názory k článku
Satelitní Skylink chystá zrušení virtuálních předvoleb TT

pevy aura:88
Pevy Login: pevy
13. 2. 2009 11:05 Nový

TT

celé vlákno
Ještě minulý víkend mi karta normální STV neotevřela (TT ano). Naopak jiná karta u mých rodičů neotevře TT, ale standart STV ano.
David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
13. 2. 2009 11:24 Nový

Re: TT

celé vlákno
Také jsem s s tímto setkal. No, až tuto změnu natvrdo udělají, to bude zase fronta na přelaďování :-)
Karel Šanda aura:85
Karel Šanda Login: Karl24
13. 2. 2009 12:13 Nový

Re: TT

celé vlákno
Pane Rácz, ale já myslím že vy s tím příliž práce mít nebudete, vždyť vy prodáváte pouze karty Gital.
David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
13. 2. 2009 13:37 Nový

Re: TT

celé vlákno
Z velké většiny montuji Gitalkarty, to je pravda, hlavně je to kvůli tomu, že mohu dále pokračovat v servisu díky Gitalkupónům. Přesto když instaluji někomu Skylink kartu, hned mu už ladím ty nové STV pozice, abych to zákazníkovi do budoucna nekomplikoval. Přesto existuje spoustu lidí, kteří sat.kupovali jinde, ke mě ho nosí na přeladění beztak. Myslel jsem, že 50,-za 10 min.přeladění a nastavení přijímače bude akorát, často mi nechají celou stovku a děkují, že zase mají na co koukat. TV je dnes mor :-)
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
13. 2. 2009 11:42 Nový

Nepříjemnost

celé vlákno
Předem se omlouvám za štiplavou poznámku, ale ta vehementní předchozí tvrzení některých zdejších militantních satelitních nadšenců mi nedají a také nejen jim chci připomenout na tomto případu to, že ani DVB-S není absolutně stabilní technologie a generálně u ní neplatí, že se namontuje, naladí a na "věčné časy" mají i nezkušení diváci vystaráno. O ostatních výhodách satelitního příjmu ale nemusím být přesvědčován, o nich moc dobře vím.
Dan Rozsíval aura:45
13. 2. 2009 12:20 Nový

Re: Nepříjemnost

celé vlákno
V tom bych neviděl problém.O tomto se ví už dávno takže dávno už je u všech kde jsem instaloval Skylink kartu /což je 98% všech/ přeladěno. Naopak jsem rád že k tomu konečně dojde.Bude to konečně přehlednější zvláště pro nové majitele karet.
José aura:47
13. 2. 2009 22:13 Nový

Re: Nepříjemnost

celé vlákno
Jistěže. U analogu stačilo aktualizovat stanice 1x za 3 měsíce a stále byl člověk ,,in". U digitalu opomenout 3 dni a člověk je zcela passé.
Viz. běžné denní změny...

http://www.parabola.cz/zpravicky/novinky/0209/

http://www.cssf.cz/forumdisplay.php?s=94654667a532b5cf4f60551fc3bf9002&f=29

atd.

Na víc pokud nejde o nějaké halířové přijímače z Lidlu a spol. Existuje dávno podpora settingů na netu, takže si všichni jen stáhnou souborek pro jejich přijímač, ten odešlou do něj a je naladěno. Nehledě na to, že už taky pěkně dlouho existuje dálková sprava settingů, kdy si to přijímač stáhne automaticky ze zadané URL (případně více URL). Takovou správu pak poskytují jako nadstandard i lepší prodejci nebo montážníci a vůbec všelijaké fun cluby nadšenců. Vyhlášení kvalitou svých settingů byli třeba holandští pet123, oblíbeným českým tvůrcem je třeba Likra. Takže není problém během chvilky aktualizovat tisíc přijímačů. Náročnost asi tak jako při odeslání e-mailu.

Existují editory settingu, které si to umí stáhnout přímo ze stránek SES-Astra atd. A samozřejmě i ze stránek společností od jiných družic, např. editor pro starší přijímač od UPC, Philips 6010. (Byl společný i pro Nokie). Tam byl největší problém se samotným UPC, kdy si uživatel aktualizoval setting a za dva dni mu ho blbečci z UPC přemázli jejich krávovinou. Takže se potom vyváděly takové věci, jako, že se tam propojovaly různé obvody aby se ve stanby odpojilo LNB a nemohlo to od nich nic nahrávat apod. Nehledě na to, že neoficiální software na rozdíl od toho oficiálního měl 3000 předvoleb a nikoli 299 a dokázal přepínat až na 4 různé pozice, místo pouze jedné, jediné.

Oblíbeným placeným výrobcem Editorů je tato firma.

http://www.setedit.de/startup_d.html
-=RYS=- aura:99
-=RYS=- Login: Martin.Hodan
13. 2. 2009 20:11 Nový

Re: Nepříjemnost

celé vlákno
Presne tak, staci jeden zapomenutej ruskej satelit..... :)

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+