Více

Názory k článku
Satelitní rivalové si budou pomáhat, vydělá na tom divák?

Jose aura:47
30. 8. 2009 17:08 Nový

?

celé vlákno
Těžko říci, co konkrétně z oznámení ,,pomáhat si" vyleze ? Jak zde již v diskusích padlo. Asi nebudou obě platformy nabízet zcela shodné programy. To by potom nemělo smysl aby byly i nadále dvě a mohou se rovnou sloučit zcela. Nic méně, jako majitele tří karet Sky Link by mne určitě potěšilo, když by se například v nabídce Multi, od Sky Link, objevil kanál Spektrum, z nabídky CS Link. Ano, to bych považoval, jako divák, za přínos. Jiného by třeba potěšilo, když by se i ve sky Link, objevilo Rybářství & Myslivost nebo AXN. Stejně tak by asi potěšilo uživatele CS Link, když by se divákům CS Link, objevily některé programy Sky Link, které tam dostupné nemají. Ovšem jestli se něco takového, někdy, stane ?
pevy aura:88
Pevy Login: pevy
30. 8. 2009 18:53 Nový

Re: ?

celé vlákno
Myslím, že to bylo míněno jinak. V první fázi očekávám spolupráci u programů, kde jsou stejné programy na samostatných sat. pozicích (pro každého operátora zvlášť). To je případ zejména Novy HD, ale třeba také TV JOJ (nikoliv JOJ plus). Když se v CS linku radikálně změnilo vedení, něco podobného se dalo čekat :-). Jinak ten mux2 z Ještědu ještě letos, to by byl taky hezký dárek pod stromeček, že :-)).
Jose aura:47
30. 8. 2009 19:23 Nový

Re: ?

celé vlákno
Tak Mux 2 z Ještědu ještě letos by byl určitě velkým přínosem. Nic méně se zdá, že nám solidně kolabuje Mux 3. Za prvé vůbec nikdy nebyl plánován na Ještěd a máme si ho asi podle nich chytat z Černé hory a z Bukové hory a z Prahy, co kde bude mít kdo, jaké štěstí, že chytí ve svém konkrétním místě. Za druhé z něj odešlo Óčko. Za třetí Noe je v něm pouze pro Pražáky. Za čtvrté se zdá, že má Z1 solidní potíže a může se složit úplně. Za paté, to má teď vytrhnout nějaké regionální TV 7. To nejsou zrovna optimální podmínky s tím Muxem 3. Takže to zatím vidím tak, že o vánocích tu budeme mít Mux 1+2 CZ a Mux 1+2+3 Deutschland. A to je tak asi všechno. Tedy pět muxů celkem, což je slušné. Ovšm méně českých, než německých, což je trochu trapné. Takže pro nás zůstává Sky Link či případně CS Link lepším řešením.
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
31. 8. 2009 9:39 Nový

Re: ?

celé vlákno
TV7 toho moc nevytrhne, protože nejprve chce vysílat pouze z Brna a až po několika měsících vysílat z dalších vysílačů. Takže pražáci budou mít bonusem v DVB-T Noe a Brňáci zase TV7 ;-)
Jose aura:47
31. 8. 2009 10:44 Nový

Re: ?

celé vlákno
Za tohoto stavu je, ale tedy opravdu velice zvláštní, že nebylo CDG ochotno akceptovat přání Óčka, být pouze ve velkých městech, tedy např. pouze v Praze, Brně a Ostravě a nutili je do celoplošnosti, tedy být na každém vysílači Muxu 3. Zajímavé. U Óčka to vadí a to, k vůli tomu, odejde z DVB-T Muxu 3 zcela, ale u Noe nebo TV 7, to nevadí a považuje se to, být pouze někde, tj. ve vybraných městech, za zcela normální.
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
31. 8. 2009 10:49 Nový

Re: ?

celé vlákno
Ale pozor, Berkova TV7 se s CDG na vysílání pouze v Brně ještě NEDOHODLA. Předpokládám ale že po odchodu Óčka budou povolnější :-)
Jose aura:47
31. 8. 2009 13:56 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Tak Nat. Geo. i Nat. Goe. Wild ze Sky Link jede OK. Jdou u obou české titulky. Audio je anglicky. Teď jsem to naladil.
Jose aura:47
31. 8. 2009 14:32 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
No když to ohodnotím. Dobré je, že tam tyto dva programy jsou. Myslím si, že tam chyběly a byly tam velmi požadovány. Ovšem provází to dvě negace. Za prvé na tom trp. je DESET televizních stanic ! Ta kvalita je mizerná ! Za druhé byl tím odpojen kanál METRO GOLDWYN-MAYER. Kterého je velká škoda, protože díky těmto starým filmů a to nikoli z éry komančů a budování socialismu, jak je tomu v našich TV a TV ruských apod.,ale těch západních a byl v tom tento kanál vynikající a umožňoval vidět, u nás nevídané, staré americké filmy, podobně jako obdobná stanice, Turner Classic Movies ( TCM ). Takže toho MGM je věčná škoda, pokud doopravdy zkončil v Sky Linku na dobro.
Josef 888 aura:100
31. 8. 2009 15:20 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Každému se holt líbí něco jiného. Někdo dá třeba přednost kvalitnímu "komančskému" filmu před céčkovým nebo déčkovým filmem "západním".
Jose aura:47
31. 8. 2009 15:27 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Jenže na kvalitní filmy z doby komančů mi stačí zhruba prsty na rukou, když bych přidal prsty na nohou, tak bych je patrně ani nevyčerpal. Nemám pocit, že by na MGM dávali vyloženě béčkové filmy i když samozřejmě tam s nimi zaplňovali prostor také, ale mezi tím tam dávali i filmy hodnotné, které by šlo označit jako filmy pro náročného diváka a která dávala tak ještě maximálně naše ČT2. Klidně bych osobně vyměnil MGM za oba Filmboxy + Nostalgii a ještě k tomu klidně můžou přidat i HBO a CS Film. A z diskuse na parabole vyplývá, že zdaleka nejsem sám. Také tam shodně se mnou po té stanici lidi brečí.
Josef 888 aura:100
31. 8. 2009 15:48 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Netvrdím, že to není pravda, jen říkám, že stejně jako se natáčely kvalitní filmy v soc. bloku, tak se natáčely i na bývalém západě. Obráceně to platí samozřejmě taky. O počtech filmů obou stupňů kvality by se dalo určitě diskutovat :-) CS Film u mě taky nepatří mezi favority. Prostě nikdy se asi nepodaří vyhovět úplně všem. Ale za tyhle dva programy jsem opravdu rád. Já bych chtěl v nabídce třeba Sci-Fi Channel, ale na ten si u nás zatím můžu nechat zajít chuť a jen tiše závidět našim severním sousedům.
Jose aura:47
31. 8. 2009 16:10 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
No, jo. To všechno sice takhle je,ale problém byl v tom, že zatím co na tzv. západě ty filmy viděli, tak my na tzv. východě jsme je neviděli. A tohle byla jedna z mála možností, jak si je se zpožděním dokoukat. Takže je mi docela líto, že padla, pokud opravdu padla. No právě třeba německou Premiere jsem měl rád ze tří důvodů. Za prvé pro Direkty. Za druhé pro MGM. A za třetí pro Sci-Fi Channel. čili stavěl jsem Sci-Fi Channel vedle MGM jako dva, co nejsou tak zcela běžné. Tedy všude jako nějaké zcela podřadné HBO apod.
Jose aura:47
31. 8. 2009 16:22 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Vezměte si takové HBO, to je rozlezlé po celém východě, to mají Rumuni, Maďaři, Chorvati, Slovinci... Kde, kdo... MGM to je vzácnost, to najdete tak u Němců u Řeků. Byla to pro mne bomba, když ho do Sky Linku dali. A je ho škoda, když ho vypnuli.
Jose aura:47
31. 8. 2009 16:30 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Tak moji představu o starých filmech nesplňuje ani Nostalgie ani CS Film ani Heimatkanal, ale splňuje ji MGM a ještě více TCM. Oni mají přidat ještě Jitex/Disney Channel. Když nám vzali MGM, tak by bylo logičtější a pak by jsem byl spokojen, když by spíše přidali Cartoon Network / TCM. TCM by krásně nahradilo MGM, je lepší. To by potom mělo smysl. A myslím si, že i Cartoon Network je lepší nežli Jitex/Disney Channel. Ale udělají to, jak to udělají. A tak nám vzali MGM. Bez náhrady. Škoda ho.
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
1. 9. 2009 0:59 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
No jo, jenže TCM nevysílá v češtině, nebo ano? MGM vysílalo ze 100% v češtině, pokud vím.. Takže TCM ano, ale v češtině, nebo aspoň s CZ titulkama.. Jinak souhlas, že MGM je škoda. :-(
Jose aura:47
1. 9. 2009 6:09 Nový

Re: Nat. Geo. Wild

celé vlákno
Ano tak to samozřejmě bylo myšleno. TCM v češtině opravdu není, nejblíže asi v polštině. Jistě pokud TCM, tak česky. Ale oni nám ho stejně nedají, takže je to jedno, jen nám vzali MGM, v češtině.
Jose aura:47
1. 9. 2009 8:33 Nový

Re: Jetix

celé vlákno
Tak odzkoušeno SPORT 1 a Jetix už jede na SKY LINK. Mimochodem jaký máte názor na Sport 1 ? Já osobně sportovní kanály nesleduji, ale co jsem se ptal několika známých, tak mi tvrdili, že je to zcela nejhorší a v podstatě nesledovatelná sportovní stanice, kde vůbec nic zajímavého ze sportu, nevysílají. Tedy tvrdili mi, že Nova Sport, Eurosport 1, Eurosport 2, ČT 4 sport, Sport 5 Motosport jsou všichni lepší, nežli Sport 1.
Katoda aura:95
Katoda Login: Katoda
1. 9. 2009 10:30 Nový

Re: Jetix

celé vlákno
Dle mého pohledu na věc jsou Nova Sport, Eurosport 1, Eurosport 2 a ČT 4 opravdu lepší. Sport 5 a Motorsport jsou stanice tématicky úzce zaměřené na auto- a motosport, takže tam lze obtížně srovnávat. Famoušek motoristického sportu řekne, že jde o stanice lepší, než je Sport 1 a Sport 2. Fanoušek fotbalu, zejména španělské a italské ligy se zase asi přeci jen více dívá na Sport 1 a 2.

Netvrdil bych, že Sport 1 a Sport 2 jsou úplně nesledovatelné stanice, ale je fakt, že koukat se na ně dá, jen když tam vysílají přímé přenosy výše zmíněných fotbalových lig, někdy také anglické a evropské poháry a občas box.

Jinak je to deformováno tím, že jsou to stanice určené pro středoevropský trh se speciálním zaměřením na Maďarsko, takže tam jsou občas k vidění zápasy v házené, vodním pólu či basketbalu, pokud hrají maďarská mužstva, někdy i maďarský fotbalový pohár, což pro české příznivce sportu je většinou naprosto nezajímavé. Velkou část vysílání, řekl bych až 40% také zabírá teleshopping. Každopádně špičkovým sportovním kanálem, tak jak je to uvedeno v tiskových zprávách, bych to určitě nenazýval.
Jose aura:47
1. 9. 2009 11:18 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
Dobrá díky za vyhodnocení. Jinak když se tedy podíváme na tu spolupráci CS Link se SKY Link. A na současné rozšíření. Tak se mi zdá, že úspěšněji si při ní vedl CS Link. Tedy Sky Link mu nabídl NG a NG Wild, přičemž, ale sám potratil MGM. CS Link tedy od něj bere NG a NG Wild a nabídl mu Jetix a Sport 1. Už sama výměna Jetix + Sport 1 za NG + NG Wild není adekvátní. Daleko adekvátnější by bylo např. výměna NG + NG Wild za Spektrum + DoQ. To už bych chápal. Ale výměnu NG + NG Wild za Sport 1 + Jetix příliš nechápu.

V samotném Sky Linku se vyměnilo NG+NG Wild za MGM, což sice adekvátní je, přesto mi ztráta MGM radost nedělá.

Když to tedy shrneme do Sky Link přichází NG + NG Wild + Jetix + Sport 1, ale ztrácí MGM.

CS Link NEZTRÁCÍ NIC a jen se rozumně dále rozšiřuje a to od Sky Linku o NG + NG Wild a již zmíněné svoje Jetix + Sport 1 a ještě dále o HBO2, AXN Crimi, Cinemax a Sport 2.

Tedy do CS Linku přichází 8 nových stanic a žádnou neztrácí.

Do Sky Linku přichází pouze 4 nové stanice, přičemž ještě ke všemu jednu dosavadní, zavedenou, ztrácí.

Z uvedených důvodů, na této první spolupráci, zcela jednoznačně, zatím vydělal, CS Link.
Robert Szelepcsenyi aura:95
Robert Szelepcsenyi Login: Robert
1. 9. 2009 14:48 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
CSlink a Skylink uzavreli "obchod" ohladom vzajomnej vymeny 2+2 kanalov. To, co si okrem toho kazda platforma priad/vyradi, je jej "osobna" vec. Skylink mozno v kratkej dobe tiez prida dalsie "svoje" programy, napr. tolko ziadanu Animal Planet.

Myslim, ze najrozumnejsie pokracovanie tejto spoluprace by bolo odstanit existujuce duplicity - Nova HD, Eurosport, Joj a pod.
Jose aura:47
1. 9. 2009 16:44 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
No odstranění duplicit bude prioritou, to je jasné. Ale otázkou je , zda budou ještě něco měnit nebo už ne ?

Možné přidání Animal Planet do Sky Link je sice hodně diskutované téma, ale přesto bych ho nepovažoval osobně za nic dobrého. Je tam od včera kanál NG Wild a když jsem se zde účastnil diskuse, jak se místní čtenáři tváří na souboj Animal Planet versus NG Wild. Tedy, co upřednosťují, tak přesto, že jsem osobně fandil Animal Planet, tak zcela jednoznačně a od mnoha čtenářů, vyšel vítězně, NG Wild s tím, že je daleko lepší. Takže pak se jeví ještě i jeho zařazení, do Sky Link, jako naprosto zbytečné.

Ovšem celá věc má ještě jeden nepříjemný aspekt. Nedávno se zde taktéž hovořilo o tom, že NG by mělo mít plně české audio. Tehdy jsem v diskusi stál na straně těch, co obhajují titulky, tedy je mi to fuk, zda audio nebo titulky. Ovšem za předpokladu, že ty titulky FUNGUJÍ. A to může být dost problém. NG obsahuje titulky jak textové tak DVB, NG Wild pouze DVB a ty na některých přijímačích nemusí fungovat. Takže už na parabole k vůli tomu stačila být diskuse a byli tam vyloženě vyzýváni aby provedli test přijímačů a udělali tam tabulku na kterých přijímačích titulky NG Wild jdou a na kterých nejdou.

Např. tam byl někdo s Humax 5500, tak tam tedy při použití titulků DVB mu to okamžitě vytuhne. Totéž se stane na Humnax 5400(Z). Na některých Fergusonech 6xxx titulky DVB v pohodě, ty textové nešly spustit. Stejně myslím reagoval GoSat. Jinak se zase choval Topfield 6000CR. DVB chodily, ale měly tendenci zůstávat viset dál v obraze i když už třeba běžela reklama, což bylo dost směšné. A textové šly taky, ale zase obsahovaly chyby a neum?ly dob?e ?esky

Takže není to zase vše až tak růžové s tím NG + NG Wild.
Robert Szelepcsenyi aura:95
Robert Szelepcsenyi Login: Robert
1. 9. 2009 17:33 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
Aj keď anglicky dosť dobre rozumiem, napokon bez znalosti tohto jazyka sa ťažko na Internete vyhľadá nejaká kvalitná zábava, som za to, aby všetky programy šírené na českom a slovenskom trhu boli plne lokalizované. Titulky nepovažujem za plnohodnotnú lokalizáciu. Skylink by mohol zvážiť ich "vypálenie" natvrdo do obrazu, aj keď takéto riešenie má svojich odporcov.

Zaujímalo by mal, ako sa rieši distribúcia týchto programov v analógových kablovkách.

Ja mám Openbox 810. DVB titulky mi idú na oboch NGC aj NG Wold. TXT neviem ako použiť. Mám dojem, že OPenbox ako taký nevie zobraziť TXT, dokáže ho iba pridať do TV signálu. A na mojom prehistorickom TV mám pokazený TXT.
Jose aura:47
1. 9. 2009 19:41 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
No oni jsou sice text, ale vyvolávají se normálně přes EPG. Řekněme, že jsou tam prostě dvoje. Tedy, jak třeba Humax 5xxx, tak Topfield 6000, nabídne tyto dvoje. Ale klasické teletextou jsou taky, tedy byly konkrétně i zrovna u NG, ale už nevím z jakého to bylo packetu a kde a třeba i u BBC Prime a to se dalo doopravdy vyvolat z teletextu televizoru, nebo třeba u Dreamboxu z teletextu přijímače. Taky tam byly různé normy tj. jen u těch z teletextu. Například u BBC Prime chodily zcela bez problémů, ale někde zase už nevím, co to bylo za balíček, to bylo v nějaké americké normě, či čem a naše televizory to neuměly. Takže těch způsobů titulkování bylo strašně moc. Vlastně vrcholem byl Dreambox nebo Sky Star 2 apod. kdy bylo možné si na HDD naházet spoustu titulků postahovaných z netu a přiřadit si je k vysílanému filmu. Takže jsi si to titulkoval sám. Už ani nevím jaké to mělo koncovky, ale byly nebo možná ještě jsou servery s databázema takových titulků. V tomhle mi přišlo už vážně třeba směšné u Fergusonů apod. kde to šlo teoreticky taky, ale do Flash přijímače se vešly jen titulky k dvěma filmům, takže to bylo proveditelné, ale značně kostrbaté nebo člověka zajisté otrávilo si tam stále posílat znovu a znovu titulky, ale bylo to proveditelné.
Vladimír  Fencl aura:74
1. 9. 2009 18:32 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
Je to překvapující, ale Skylink ze současných změn opravdu vychazí jako slabší strana. Dost dobře nechápu, proč projevil zájem pouze o Sport 1, ale už ne o Sport 2. Atraktivní přenosy ze španělské a italské ligy se rozdělují mezi oba kanály střídavě. Na Skylinku tak divák bude sledovat obě soutěže, ale pouze každý druhý zápas, čili sportovní fanoušci dostanou u CS LINKu alternativu, což se jeví jako školácká chyba. Co se obsahové kvality týče, tak zavedené konkurenci se rovnat nemůže, je ale vítaným doplňkem.
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
2. 9. 2009 4:17 Nový

Re: Jetix a Sport 1

celé vlákno
Já hlavně nechápu tu ztrátu toho MGM.. :-( To byl opravdu originální kanál, který nemá obdoby..
Jose aura:47
3. 9. 2009 21:57 Nový

A je po ptákách....

celé vlákno
Ač ještě nedávno se sky Link vyjádřil takto
(kopírované s jedné diskuse na konkurenčním webu) :

,,Odpověď skylink na můj dotaz na to proč dali pryč MGM.
Při rozhodování o vyřazení programu MGM jsme si byli vědomi rizika, že nějaké procento našich zákazníků přijme toto rozhodnutí negativně. Nicméně jiné provozní důvody toto riziko převážily. V současné době hledáme způsob jak, vyřazený program vrátit zpět a zároveň zachovat naše plány s rozšířením prg. nabídky. Ovšem, zda se nám to podaří se neodvažuji předpovídat. Prosím, sledujte naše novinky. Oficiálně se změny datují k 1.10.2009, tj. současné programové změny ještě nejsou definitivní. Věřím, že po 1.10.2009 přestanete litovat odchodu od UPC a že s naší programovou nabídkou budete opět spokojen.
Možná ještě ňáká šance je, že vráti MGM do nabídky? podle mě je chce neustále bombardovat a ono to možnán bude mít ňáký vliv na vrácení MGM?"


Tak situace se mění a MGM bude vráceno. Viz.


http://www.parabola.cz/clanky/3651/skylink-mgm-se-vrati-eurosport-skonci-na-23-5e/
Dan Rozsíval aura:45
3. 9. 2009 22:10 Nový

Re: A je po ptákách....

celé vlákno
No zaplaťpánbů. Tím pádem je pro mě balík Multi absolutně bez chyby. Všechny programy co jsem si přál tam jsou. Ale ani Géčko není teď rozhodně špatné,spíše naopak.
Jose aura:47
4. 9. 2009 6:32 Nový

Máte pravdu.

celé vlákno
Je to tak, jak říkáte. Zatím, co jsem vždy preferoval Sky Link (mám 3ks). Tak nyní je nabídka CS Link také slušná a je to na pováženou, respektive zvažuji, zda jsem neudělal chybu a nechtělo to mít alespoń 1ks Gital. Je vidět, že vedení Media Vision, respektive CS Link je trochu jiné kafe, nežli ti bývalí z Gitalu. Na druhou stranu, zajímavě to formuloval kolega z práce, cituji: ,, Díky gratis programům, se vyplatí ještě stále Sky Link, protože CS Link, tam nemá zatím plnou nabídku Slováků. Chybí Joj Plus a Doma. Pokud si lidi platí nějaké rozšíření, tak jen Multi nebo jen Géčko. Ale málo kdo, si platí, jak Multi, tak i Géčko. Protože, to už je moc peněz a to se nevyplatí, to už se mu potom spíše vyplatí UPC Direct." Což je úvaha, na které rozhodně, něco je. Takže buď jde o gratis programy, v tom případě zase Sky Link nebo jde o HD programy, v tom případě, zase Sky Link. Nebo jde o SD programy rozšířené nabídky a pak záleží na kanálech, tedy někdo k vůli Sport 2 nebo Spektru může dát přednost Géčku. Prostě v tomto je to nyní rovnocené a CS Linku se rozhodně velmi zadařilo a srovnali se Sky Link, krok. Anebo chce všechno a pak je to tolik peněz, že pak se vyplatí oba ignorovat a zvolit UPC, kde je stále ta nejšírší nabídka.
Fox Mulder aura:89
Fox Mulder Login: FoxMulder
4. 9. 2009 6:43 Nový

Re: Máte pravdu.

celé vlákno
Mělo by se CS Link a Skylink spojit, byla by to pak výborná platforma k dobré konkurenci obnovenému UPC Direct, až se přestěhuje na 1°W a začne se zase rozvíjet.

Nač mít takhle dvě platformy v jedné? Komu to prospívá? Zákazníkům ne, protože jsou z toho zmatený, provozovatelům asi taky ne, když si takhle vzájemně pomáhaj. Myslím, že Česko+Slovensko nejsou tak velké trhy, aby tu bylo tolik provozovatelů.

Jestliže trh má 15 milionu lidí, kolik tu je rodin, kolik těch rodin si pořídí satelit, kolik z těch se satelitem si pořídí právě CS nebo Skylink a kolik z těch zákazníků si pak zaplatí nějakej ten balíček. V Polsku nebo Německu to chápu, to jsou megatrhy. Ale u nás? Zvlášť když je ekonomická krize a kupní síla není tak silná..
Jose aura:47
4. 9. 2009 9:49 Nový

Re: Máte pravdu.

celé vlákno
Je to tak. Na víc i v těch velkých zemích jako je Polsko se to slučovalo viz. WIZJA. Nebo Francie viz. TPS. Takže 4 satelitní platformy pro Česko+Slovensko je opravdu hodně. 3 by stačily. Jedna na 23,5°E Sky Link CS nebo jak by to pojmenovali. UPC Direct a Digi TV na 0,8°W a je to tak akorát. Spíše mě, ale zaráží, to co teď vymýšlí s tím Eurosportem, že bude dostupný na 19,2°E a už ne na 23,5°E. Myslím, že si zase zavaří, stejně jako s tím MGM. To mi nepřijde jako dobrý nápad. Je to příliš velké spoléhání se na monoblock 19,2°E + 23,5°E. To je chyba ! Nejrozšířenější Multifocus před lety byl 19,2°E + 13°E zcela jednoznačně k vůli Polsku a k vůli Německu. Znám osobně lidi, co si monoblock 19,2°E + 23,5°E (4,3°) posunuli a zcela úmyslně na něm mají 23,5°E + 28,2°E (4,7°), což se dá a chytají si místo Němců úmyslně Angličany. Tak též znám dost, co mají jen čistě pozici 23,5°E a vůbec žádnou pozici 19,2°E nemají a nechytají a nepoužívají ! Takže to není dobrá cesta. Něco jiného by asi bylo, když by si na 19,2°E přelezli se vším a komplet. Ale to by asi bylo za prvé drahé a za druhé by se tam stejně nedokázali nejspíše protlačit. Je to trochu zmatek, když je údajně Holanďani tlačí na 19,2°E, když sami přechází na 23,5°E.
Jediné, co mě napadá, že by to mohlo mít souvislot s tím, že ARD/ZDF se na 19,2°E konečně se zpožděním taky vrhlo na HD. Ale nepovažuji to i tak za dobrý tah a nelíbí se mi to.
To už rovnou můžou začít propagovat Multifocus na 3 pozice a zařadit si do nabídky s českým audiem, televizi Fashion TV http://www.lyngsat.com/ew2.html ( frekvence 11166 ).
Takže ta situace s tím Eurosportem je fakt divná.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+