Více

Názory k článku
Satelitní operátoři shrnuli své připomínky k plánované podobě přechodu na DVB-T2

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
4. 1. 2018 0:15 Nový

V zájmu diváků?

celé vlákno

Já se sice ČASO nedivím, ale stát by se měl postarat o své občany i reakcí na změny v pozemní distribuci TV. Zda jsou to opatření neutrální, nejlevnější pro erár, nejsnáze realizovatelná pro diváky, to je jen věc názoru. Nebo by bylo adekvátní členům ČASO přidělit nějakou tu miliardu z prodeje části pozemního radiového spektra? Přispět nějakou tou tisícovkou divákům, kteří by ztrátu pozemního příjmu museli řešit nákupem paraboly a DVB-S přijímače? Nebo prosadit změnu stavebního zákona tak, že si každý může namontovat parabolu kam chce, v jakémkoliv množství?

Jimmy Rejdl aura:10
4. 1. 2018 5:51 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Proč by se měl proboha starat stát? Je to komerční služba provozována komerčním subjektem. Tyhle levičácké fráze mi fakt pijou krev. Asociace je banda komediantů neschopných prosadit vlastní business, tak kopou do jiných...

Tomas Vancura aura:48
Vindis Login: vindis
4. 1. 2018 10:10 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Tak proč se stát proboha stará? Česká radiokomunikace je také komerční subjekt s komerční službou. Tak co jim má stát co platit nebo něco zadarmo přidělovat?
Že přijdou o část pásma, se na tom nic nemění. Se jim nabídne pouze náhradní frekvence. A že pak bude málo místa, že je nutné přejít na DVB-T2 je kravina. Krásným příkladem je současný stav. Vedle stávajících DVB-T se jako zázrakem našlo místo pro přechodovou síť. A když se pak vypnou DVB-T, tak rázem budou mít hodně místa pro další rozvoj svého businessu.
ČRo nedělá nic jiného než, že si hraje na poškozeného a chce si nechat proplatit budování DVB-T2 od daňových poplatníků. Až se to uklidní, tak si pak bez povšimnutí rozšíří svoje služby o placené kanály a podobně na uvolněná místa po DVB-T. Tedy krásný příklad, jak zruinovat satelitní a kabelové společnosti. Ukončení pásma 700 MHz není žádný důvodem k přechodu na DVB-T2.
Satelitní i kabelové společnosti nemají žádnou podporu státu, vše si musí zařizovat a platit sami. Když se někdo rozhodne ukonči satelit nebo TP, tak žádná náhrada nebo bezplatný přesun. Přechod z DVB-S na DVB-S2 je stejný případ. Některé frekvence měly končit, tak Skylink přikročil k tomu, že část SD programu překlopil do mpg4 a DVB-S2 a zhustil do jedné "přechodové" frekvence. A to bez nějaké cizí pomoci.
Tak proč proboha u pozemního to má být jinak?

DT Amater aura:93
DT Amater Login: DT-amater
4. 1. 2018 14:44 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

"ČRo nedělá nic jiného než, že si hraje na poškozeného a chce si nechat proplatit budování DVB-T2 od daňových poplatníků."

České radiokomunikace - ČRa
Český rozhlas - ČRo

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 8:03 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Pamětník je ještě zjevně pod vlivem ze Silvestra, že píše takové nesmysly...

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
4. 1. 2018 12:44 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Tato věta Ády sHitlera ale žádný smysl tuplem nepřináší.

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 15:20 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Ale přináší to smysl, protože peníze od státu nemá dostávat vůbec nikdo. Ani pozemní a ani satelitní operátoři. Je to klasický privátní business, tak ať si jede každý za svoje. Hezky to napsal Vindis nahoře, naprostý souhlas.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
4. 1. 2018 20:23 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Tato odpověď už má smysl, protože něčím argumentuje a ne jen posměšným vlivem Silvestra. Přesto stát funguje na principu zastřešení svých občanů v otázkách oboustranných povinností i příspěvků. Pokud je náš stát legitimní a potvrzují to jeho občané v demokratických volbách, tak se mohou některé závazky státu k občanům někomu zdát zbytečné, ale to je všechno, co může, třeba v kritice podpory pozemní TV udělat. Nesmí si ale myslet, že má patent na rozum a bude všechno podle něho. Šíření televize není jediný privátní business, podobně jako veřejná doprava, který je nějak regulován a podporován státem.

Vím, že je to obehraná písnička, ale stát má mít možnost dostat důležité informace k drtivé většině svých občanů tou nejjednodušší a nejodolnější cestou, pokud možno bez závislosti na zahraničí a neovladatelných cizích technologiích. Bez ohledu na to, kdo ovládá třeba ČRa, je v moci státu jeho sítě třeba i násilně provozovat a zachovat informační cestu i v případné krizi.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
4. 1. 2018 20:30 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Těžko vysvětlovat něco někomu kdo popírá právní stát a jeho závazky.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 10:58 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Stát zřídil veřejnoprávní TV, a to naprosto dostačuje. A jakákoliv podpora privátním subjektům je naprosto neopodstatněná, skutečně není ani ten nejmenší důvod, aby stát sponzoroval šíření Novy, Primy, Barrandova apod. A to bez ohledu na to, jak tady úpadkáři z ČRa pořád kolem sebe vzteky kopají, když někdo na ty prebendy upozorní.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
5. 1. 2018 13:02 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Stát by se ale měl také chovat jako dobrý hospodář a rozumně nakládat se svými "surovinami". Tím je i éter a jen na distribuci veřejnoprávních stanic ČT a ČRo je ho škoda. Proto ten zbytek pronajímá i komerčním stanicím a není chybou státu, že se snaží dodržovat dlouhodobé smlouvy a případně jim kompenzovat vynucené změny. Zda jsou potom stovky milionů moc, nebo tak akorát, to si troufne zhodnotit jen takový znalý ekonom, jako je Áda sHitler. ;-)

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 16:33 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Však právě dobrý hospodář udělá to, že pronajme svoje bohatství za nejvyšší nabídku a neřeší hlouposti co s tím nájemce bude dělat. Hlavně, že nájemce platí.

A pokud jde o ty "vynucené změny", tak to je typický blábol buď naprostého neználka, anebo lobbisty za pozemní vysílání. A jak jsou ty změny vynucené je vidět v praxi, kdy se T2 obhajuje tím, že je potřeba uvolnit pásmo a pak se člověk dozví, že DVB-T RS7 s licencí do 31.12.2017 bude vesele pokračovat ještě minimálně o 1,5 roku déle. Neboli vynucené není vůbec nic a T2 se spouští tzv. zdi, kdy jediným důvodem je podojení státu o skoro miliardu za zcela nesmyslné přechodové sítě.

Jan Novák aura:75
5. 1. 2018 17:04 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

"Však právě dobrý hospodář udělá to, že pronajme svoje bohatství za nejvyšší nabídku a neřeší hlouposti co s tím nájemce bude dělat. Hlavně, že nájemce platí."
A to je právě v případě státu nesmysl. Smyslem státu není maximalizovat svůj zisk, když to fakticky vede jen k tomu, že ty peníze jen nepřímo vybere od svých občanů.
On je to nesmysl i v případě jakéhokoliv pronajimatele - kdyby pronajímal za nejvyšší momentální nabídku, má na svém pozemku za chvíli skládku nebezpečného odpadu, jenže pak už na dalším pronájmu moc nevydělá....

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 17:18 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Aha, takže podle tvé logiky - když stát např. pronajme nebytové prostory jako kanceláře - má zároveň mudrovat, jakou činnost v těch kancelářích bude kdo dělat a jestli to pak kdosi nepřímo zaplatí, ne? Větší pitomost aby člověk pohledal... Kromě toho - za placené TV vysílání utrácí jenom ten, kdo za něho utrácet dobrovolně chce, takže rozhodně se nedá psát něco o tom, že se cosi nepřímo vybere.
Srovnání se skládkou je pak úplně mimo, protože se celou dobu bavíme o podnikání v mezích zákona a ne o trestné činnosti nebo přestupcích.

Jan Novák aura:75
5. 1. 2018 17:26 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Pitomosti píšete jako vždy vy. Spektrum je něco jiného než nějaká nemovitost, kterých je kolem tisíce. Spektrum zakládá jistý monopol, pokud ho vyhradím jedné službě, už tam nemůže být jiná. Mobilní operátoři by jistě za pár miliard navíc klidně zlikvidovali celé UHF pásmo, aby pak mohli nabídnout TV přes LTE samozřejmě řádně zpoplatněnou... Ostatně s takovou nabídkou už na EBU přišli...
Srovnání se skládkou mimo není. Jsou i legální skládky, které mohou být krátkodobým příjmem, ale dlouhodobým znehodnocením pozemku...

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 17:37 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Spektrum je majetkem státu stejně jako ta nemovitost, takže pitomosti tradičně píšeš ty za nadšeného hýkání kočičáka, který musí jako správný podrždeštník sloužit svému chlebodárci. Ono to terestrické spektrum totiž dávno není jediným způsobem, jak k divákům dostat televizní signál. I když možná ses v ČT právě probudil ty Toníku a o věcech jako satelit, kabel a IPTV nic nevíš :-)
O mobilních operátorech pak asi nemá smysl nic moc dodávat, protože tady plácáš úplně bez známek soudnosti. Ani jeden ze zdejších mobilních operátorů o pásmo 700 MHz v současnosti nestojí, nejsou ani dobudované sítě na kmitočtech, které se aktuálně využívají, telefonů s pásmem 700 MHz je jak šafránu a TV přes mobil se může klidně nabízet i dneska, když má klient neomezený FUP. Ale že by mobilní operátoři měli TV jako nějakou prioritu, to je akorát výplod tvé bujné fantazie.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 17:27 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Větší pitomost aby člověk pohledal, samozřejmě že státní instituce třeba i obce využívají toho, že pronajímají prostory za určitým účelem využití, například pronajímají prostory, ve kterých se smí vykonávat pouze sociální nebo lékařské služby, nebo rekreační zařízení s předem danými povolenými komerčními aktivitami.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 17:40 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

A v TV pásmu se snad může šířit něco jiného, než zase jenom TV? No samozřejmě, že ne. Takže jisté mantinely si stát při pronájmu určí. Ale rozhodně to musí udělat předem, a když už dojde k pronajmutí, tak má jenom čekat na peníze co dostane a ne se starat po čem houby.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 17:48 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Pokud ale stát rozhodne, že nájemníka přestěhuje do jiných prostor před ukončením doby smluvního vztahu a zmaří nájemci investici do vnitřního vybavení, které nájemce vybudoval na míru pronajatým prostorám, určitě by mělo být určeno přechodné období po dobu kterého se nájemce přestěhuje s kompenzací nákladů na stěhování a uvedení do funkčního provozu, aby nájemce nenesl újmu za předčasné ukončení smlouvy, což by firmu v nájmu mohlo ochromit ;-)

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 18:02 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Ale Mlho! Ten nájemník se nikam stěhovat nemusel a ty to dobře víš! Přestaň si tady pořád hrát na nějakého chudinku, že stát cosi pozemním operátorům bere. Klidně jim mohl nechat kmitočty do konce platnosti DVB-T licencí a nebyl žádný problém. Jenomže to by pak nenažraní pozemní operátoři nedostali stamiliónové prebendy, takže si pěkně zalobbovali a socan jim odklepl nesmysl v podobě přechodových sítí. Bohužel ke škodě diváka, který dostal akorát identické SD mazanice, co má už v T. Kdesi nahoře píšeš něco o lžích, tak zrovna tento tvůj poslední příspěvek je vylhaný do mrtě :-)

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 18:25 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

HAHA, Když stát, řekl, že k určitému datu kmitočty odejme a je to před ukončením přidělených kmitočtů, je to stejné jako s předčasným ukončením nájmu. vycházím ze stavu, který prošel legislativním procesem demokratické země v návaznosti na mezinárodní dohody, což nemůžete pochopit. Vaše poslední lež, že nájemce nemůže určovat co se bude v pronajímaných prostorech provozovat byla taktéž vyvrácena, protože se to běžně děje. Vaše tvrzení jsou jedna po druhé vyvráceny, v čem tedy spatřujete tu mou kromě obecných frází - zajímají mě důkazy, já je předkládám vy nikoliv.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 18:44 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

Tvoje smůla je, že se jasně prokázalo, že to údajné odejmutí kmitočtů je pouze zlobbovaná věc, kde si pozemní operátoři sami cosi vymysleli a rozhazovačný socan Dluhoslav Socbotka jim ze státní kasy přihrál stamilióny. A právě o tom je celá debata, protože v reálu jim klidně mohly kmitočty zůstat a nic by se nedělo. Stejně jako se nic neděje třeba na Slovensku, kde se přechod na T2 odehrává bez státních šaškáren a už tam v pohodě mají v T2 i HD.
U nájmu se pak vyvrátila tvoje lež, protože pokud někdo něco pronajímá a předem zvolí určení, tak s tím žádný problém není. Ale když mně stát pronajme nebytové prostory na kancelář, tak je mu naprosté kulové po tom, jestli tam v rámci kancelářské práce budu něco fakturovat nebo se dloubat v nose. A to stejné je u pozemního vysílání, kde stát pronajme kmitočty pro účely TV a dál neřeší, jestli se vysílá hudba nebo seriál z lékařského prostředí. Takže už se probuď, protože tvým slovům zaměstnance ČRa uvěří sotva kdo :-)

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 19:27 Nový

Re: V zájmu diváků?

celé vlákno

No já koukám, že všichni baštěj lži prodavače fénů :-)

Rogue 11 aura:10
rogue11 Login: rogue11
4. 1. 2018 9:01 Nový

Re: Satelitní operátoři shrnuli své připomínky k plánované podobě přechodu na DVB-T2

celé vlákno

Pamětník má obvykle příspěvky k věci, ale tentokráte je opravdu naprosto mimo. ČASO je výhradně nátlakový spolek založený pro peníze, jak dlouho tu je sat. vysílání a nikdy nebyla potřeba?

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
4. 1. 2018 12:50 Nový

Re: Satelitní operátoři shrnuli své připomínky k plánované podobě přechodu na DVB-T2

celé vlákno

".....tentokráte je opravdu naprosto mimo. ..... jak dlouho tu je sat. vysílání a nikdy nebyla potřeba?"

Ano, připouštím, že mohu být svým názorem mimo, což se právě projevilo i v nepochopení, co tím chtěl rogue11 vlastně říci? Potřeba čeho?

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
4. 1. 2018 9:08 Nový

CASO

celé vlákno

Vypada to, ze Evropska komise jim ty lzi a plopravdy nezere, tak s nimi aspon tapetuji pripominky k opatreni CTU. :-)

Dan Rozsíval aura:45
5. 1. 2018 10:22 Nový

Re: CASO

celé vlákno

"Vypada to, ze Evropska komise jim ty lzi a plopravdy nezere, tak s nimi aspon tapetuji pripominky k opatreni CTU."

No nediv se. U těch blábolů co tenhle spolek komiků produkuje, to ani jinak nejde.

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 11:00 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Se přiznejte, kdo z vás četl článek? (Pochopil obsah...To chci ale hodně) Nebo už máte podmíněný reflex při přečtení slova Skylink (v nadpisu), po kterém začnete prskat? Co je špatného na požadavku, aby III. pásmo nebylo určené výhradně DAB+?

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
5. 1. 2018 11:50 Nový

Re: CASO

celé vlákno

co je špatného? Víceznačnost použití, geografická osamocenost, špatná zkušenost. Jako by nestačilo trápení s HEVCem, a předání velkého kusu pásma broadbandu. Ještě i v tom zbytku uděláme nepořádek? Pokusy už tu byly a ta zkušenost je příliš špatná. Roky trvalo napravování.
Mám vždy strach z novátorů, co říkají: „O.K., chyby byly, ale to je minulost. Teprve my to uděláme pořádně“.

ivovi . aura:78
ivovi Login: ivovi
5. 1. 2018 12:26 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Prave ze cetl, a nejen clanek ale i dotcene Opatreni CTU.

Satelitni loby nam tady navrhuje za ztratu 12 kanalu UHF (kazdy 8 MHz) pouzit asi 5 kanalu VHF (kazdy 7 MHz). Pro Jizni Moravu jde o jeden kanal (k7). CTU navic sam v opatreni zminuje obtiznost koordinaci VHF (at uz pro DAB nebo DVB pro soucasne vysilace na vysokych kotach). O komplikacich pouzit VHF pro DVB nemluve - nove prijimaci anteny, problemy s sirkou 7MHz u prijimacu atd.

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 13:31 Nový

Re: CASO

celé vlákno

DAB+ je ale dost nechtěné dítě, takže se úvahám o rozparcelování III: pásma nedivím. Lidé jsou vyléčení z "digitální kvality".
Dříve jsme na značné části Moravy příjimali Novu na 9. kanále z Kojálu a šlo to. Nyní by byl problém? Tunery to také zvládají.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 16:43 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Satelitní lobby si rozhodně nevymyslela ztrátu nějakých UHF kanálů, takže pokud navrhuje využití III. pásma, tak je to čistě dobré doporučení, jak by měl stát hospodárně využívat svoje bohatství (což frekvence jsou).

O údajných komplikacích pak může psát pouze někdo, kdo se v oboru v životě nepohyboval, protože kromě toho, že III. pásmo je normované jak pro T, tak pro T2 (tj. poradí si s ním bez výjimky všechny přístroje, které jsou určeny pro CZ trh), tak otázka samotných antén je marginální záležitost. I pro T2 bude muset spousta diváků upravit svoje anténní sestavy, resp. kdo bydlí někde za vysílačem a chytá to na vidle, tak by to chytal stejně ve VHF jako v UHF.

A ČTÚ by se měl - místo honění nějakých WiFinářů po vesnicích za povolené výkony - radši věnovat mezinárodní koordinaci televizních kmitočtů. Pak by se i v tom VHF jistě našlo něco víc, než pro JM jeden jediný kanál 7.

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 16:53 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Nějaký subjekt by se potom mohl chopit aktivity a udělovat certifikát Czech VHF ready. :-)

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
5. 1. 2018 17:18 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Adolfe, je vysloveně zábavné (rozhodně nejsem rozčilen, ale pobaven) jak se rádoby zasvěceně vyjadřuješ o VHF, DVB-T a přístrojích, a dokonce si sám určíš své ohodnocení (…v oboru v životě nepohyboval). Podle tvých názorů jsi pro VHF úplný laik, anebo (pro tebe lépe) posledních asi 8 roků žiješ mimo tento stát. Doopravdy jsi mě potěšil, stejně jako dobrý vtip. Díky.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 17:21 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Za málo, ale právě šíření signálů ve VHF je např. u společných antén zcela běžná věc (kdy se tam překlápí FTA signál z DVB-S/S2), což ví každý montér, ale bohužel jeliman jako ty ne. Což ale není můj problém :-)

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
5. 1. 2018 18:47 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Dneska se překonáváš. Já budu mít fakt příjemný víkend.

Dan Rozsíval aura:45
5. 1. 2018 14:16 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Ne na Skylink Petře ale na ČASO už jsou někteří alergičtí a to se při těch nesmyslech co vždy čas od času vypotí jako je např. toto nemůžeš divit.

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 14:33 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Vždyť si hájí své zájmy. Stejně jako ČRa...Třeba skzre maskota Kočičáka, který vyleze z nory vždy, když je řeč o jeho chlebodárci. Kompenzace mi nevadí, pokud stát změní podmínky v průběhu platných smluv. Vadí mi zbytečně dlouhý souběh. Stejně se zase mnozí budou divit černé obrazovce, protože k nim informace nedorazí. Vadí mi výběrovost. Provozovatelé reklamních ploch, které musí na vlastní náklady odstranit, byť mají sepsanou smlouvu s ŘSD, nedostanou nic. Z tv se tady dělá zbytečná modla.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
5. 1. 2018 14:59 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Právě jde o to, že TV je pro mnohé modla. Nejen pro kritiky DVB-T2, ale i pro TV diváky a hlavně pro politiky u moci. Na kterou reklamní plochu by byly ochotny se společně dívat 2 až 3 miliony občanů?

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 16:00 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Omyl, vylézám vždy tehdy, pokud zde někdo opakovaně lže, což jsem mnohdy dokázal nejen Shitlerovi, ale i vám. Nemůžu za to že se usvědčení lháři nestydí vystrkovat čumák. Opravdu ze strany ideologů a lhářů neexistuje žádná sebereflexe o to víc je potřeba poukázat na jejich patologické chování a to i používáním argumentů v přesně opačném gardu, aby vyšla absurdita jejich nesmyslné zaujatosti.

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 17:41 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Jo, to byla ta tvoje pohádka o čekání na razítka. ČRa tak dlouho čekaly, že si nakonec museli ještě počkat na dodávku technologie, protože je jiní předběhli. Nestalo se to svého času DB? App...Kdo tedy bude provozovat veřejnoprávní mux? Nebo tu byl další vážný zájemce, že museli čekat a nemohli konat v předstihu? Nebo hrozilo, že by vůbec neměla ČT mít vlastní přechodovou síť? :-)

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 17:55 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Co to zase melete za spekulace, pěkně se do těch konstrukcí zamotáváte, zkrátka jste si vysnil nějaké teorie, které se nepotvrdily, ale dosud jste nepřestal vykřikovat. Těch blábolů jste v předložené diskuzi naskládal hromadu. No co, psi štěkají, ale karavana táhne dál :-D

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 18:48 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Myslel jsem si, že znáš Kočičáku reálie, ale když teď děláš do realit tak to zkusím jinak...Nájemník má enormní zájem o pronájem v domku na vysoké noze(ČRa), jiné domky mají bohužel mnohem horší polohu. Pronajímatel o něho taky jeví zájem, protože je solventní a celou dobu pronájmu bude určitě platit (ČT). On ten (budoucí) nájemník ale musí čekat, až mu úředník dá veledůležité razítko, které má slíbené a je jen otázkou času, kdy ho dostane. Co se ale stane, pronajímatel tak dlouho čekal, až prošvihl každoroční výprodej a musel čekat na další, aby pořídil vybavení od toho jediného správného výrobce. Tak čekal a čekal, až se nakonec dočkal a mohl začít vybavovat nachystanou komůrku, do které se se zpožděním nastěhuje nájemník. Tomu je to vlastně celkem jedno, protože se kromě tatínka zbytku rodiny nechce stěhovat z vily a platit zbytečně dva nájmy. Hlavně maminka, která umí myslet dopředu...byla proti. To je děti konec pohádky...

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 19:21 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Co to melete za kraviny? Takové pohádky se vám vážně zdají než vás probudí poluce? :-D

Petr Pavel aura:71
5. 1. 2018 20:55 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Nepochopil jsi? Přitom jsem se snažil snížit na tvoji úroveň, ale níž už jít nemíním. Tak zdar. Smajlíka nepřidám. Něco písni.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
6. 1. 2018 11:54 Nový

Re: CASO

celé vlákno

No co napsat, základní vlastností patologického lháře při vyvrácení lživého argumentu je pozměnit pravidla argumentu, tak aby další lží svou lež podpořili, nemusíte zde dělat Shitlerovi anální kolík, argumentačně jste na tom prachbídně :-*

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
6. 1. 2018 12:36 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Celá debata je o vypovězení kmitočtů ze strany státu, stejně jako je to u předčasného vypovězení nájemce, proto nechápu co do toho motáte ČT ve vztahu k ČRa. Česká televize je ohledně kmitočtů ve stejném vztahu ke státu jako ČRa nebo Digital Broadcasting a k těmto změnám se vztahují kompenzace na provozní náklady, nikoliv na výstavbu, jste zkrátka totálně vedle.

Petr Pavel aura:71
7. 1. 2018 7:43 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Reagoval jsem na tvůj odkaz k minulé diskusi, kterou jsem si nepamatoval. Není se čemu divit, protože nepatříš mezi lidi, kteří by za to stáli. Přečti si VŽDY aspoň vlákno, než začneš trousit moudra tvého psychologa. Potom ti třeba dojde, že si děláš z vlastní hu.by pr.del, když napíšeš, že reaguješ tuším věcnými argumenty a přitom dále sázíš jednu hnědku za druhou.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
7. 1. 2018 7:56 Nový

Re: CASO

celé vlákno

A kterou hnědku, zatím tu trousite nesmysly pouze vy, Shitlerova medicína není ani nijak chutná ani účinná, obecnými tlachy svou chabou znalost nezakryjete, uveďte konkrétní argument a k němu dohledatelný důkaz, nikoliv vaše sny a výmysly. PS: napsat pravdu je vždy jednodušší, lži si totiž musíte pamatovat a toho nejste schopen ;-)

Petr Pavel aura:71
7. 1. 2018 18:38 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Rovnice je jednoduchá. Ty razíš heslo legaslativně vše schválit, poté začít konat. Já...Když existuje vlastně jen jedno řešení (ČT-ČRA), tak lze v rámci čekání konat. Třeba si objednat dodávku technologií, abychom si tu nemuseli číst, že za zpoždění může špatné načasování. Vysvětloval jsem ti to na nákupních centrech, která také napřed uzavřou smlouvu s velkým nájemcem, třeba supermarketem a ti malí se řeší později. Ale jestli tvůj chlebodárce napřed vybuduje síť, potom začne shánět společnosti ochotné platit za šíření, tak...se ani nedivím. Ještě jednodušeji to napsat neumím. Už tak ti věnuji zbytečně dost času v rámci programu "Věnuj čas starým a nepotřebným".

Jan Novák aura:75
7. 1. 2018 19:31 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Jenže problém je, že si vybíráte bl*bý příklad. Nákupní centrum může s velkým supermarketem uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí, je to jen jejich rozhodnutí. To ale ČRa s ČT nemohli, protože dokud nebyl schválen zákon, nic k tomu ČT neopravňovalo.

Petr Pavel aura:71
7. 1. 2018 20:03 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Stačí si odpovědět na jednoduchou otázku. Existovala nějaká, byť minimální, možnost, že síť pro ČT bude provozovat někdo jiný než ČRa? Pařízkova DB...viz 1a? O tom pochybuji. To je ale přesně rozdíl mezi teoretiky a praktiky. Teoretici se řídí přesně podle řádu. Z bodu a do bodu b a potom c, d...Praktik dokáže postup třeba pozměnit v případě nutnosti. Ještě něco můžu ozřejmit?

Jan Novák aura:75
7. 1. 2018 20:18 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Ne, to je rozdíl mezi vaším idealistickým uvažováním a výkonem reálné funkce. Nemůžete podepisovat x milionovou investici bez záruky.

Petr Pavel aura:71
7. 1. 2018 20:31 Nový

Re: CASO

celé vlákno

To je bohužel o realitě. Myslíš, že třeba Pařízek převzal a dobudoval síť bez zákulisních dohod...Třeba na síť 1a? V našem malém rybníčku zná každý každého. V životě bohužel předstihnou ty "poctivce" právě lidé, kteří si pravidla pozmění. To je kapitalismus, byť u v EU značně levicově orientovaný.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
8. 1. 2018 9:56 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Proboha co to zase melete za nesmysly, technologie nejsou rohlíky v obchodě, ČT má svoje mechanismy a pokud neobjedná a nezaplatí budování své sítě, tak se přece žádná nebuduje, ČRa si buduje za své peníze svoji síť a Pařízek taky. Proč by ČRa jako soukromý subjekt měla za své peníze dopředu České televizi kupovat technologii? Bavíme se o miliardových investicích na jednu síť.

Petr Pavel aura:71
8. 1. 2018 11:11 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Proč? Třeba abychom si nemuseli přečíst, jak ČRa zaspaly a musí čekat na výrobu technologií. Smlouvami o smlouvě budoucí se dá řešit plno zakázek, ne jen výstavba nákupních center, jak si mylně myslí Tonda. Hlavně, když je klient vlastně jistý. Stejně se neshodneme. Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod..."Ještě to neproběhlo legislativním kolečkem, pozdě jsme si objednali"...bla­blabla...Jen čteme, proč to nejde. Proto chápu, že tajtrlíci musí vylézt s žehličkami, aby vyžehlili problémy.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
8. 1. 2018 12:17 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Tady si to někdo představuje jako Hurvínek válku, takhle může uvažovat jen ten kdo v životě nenesl žádnou zodpovědnost za prostředky v řádech milionů až miliard. Bohužel krátkozraká jednoduchá řešení ala diktátor nečekejte, protože ten kdo o podobných krocích rozhoduje se potom musí zodpovídat akcionářům, různým dozorčím radám a komisím.

Petr Pavel aura:71
8. 1. 2018 12:29 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Tvůj problém je jediný. Vycházíš z ideálních (učebnicových) teorií, které bohužel často platí jen na papíře. Ten snese všechno. Nic více nemá smysl dodávat, už tak jsem s tebou ztratil zbytečně moc času. Bohužel jsem poznal pár důležitých a vlivných lidí, abych si dokázal udělat představu o některých společenských vrstvách. Někdy poznáš a pochopíš a třeba taky ne. Možná to bude i lepší. Zatím bych zapracoval na dvou kapitolách z tvého intimního deníčku, se kterými ses nám tu svěřil - poluce a anální kolík. Výsledky nemusíš zveřejňovat. Ale kdyby tě nutkání zase přemohlo, tak alespoň napiš na jiný web. Díky a začni makat a neustále nebrouzdej na netu.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
8. 1. 2018 12:37 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Chlapečku, já už mám odmakáno, vy byste měl začít taky brouzdat po internetu, zejména v oblasti legislativy, práva a obchodních vztahů máte velké rezervy, bude to rozhodně lepší než poslouchání chvástání pár oligarchů ve vaší čtvrté cenové.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
8. 1. 2018 12:28 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Pokud narážíte na zpoždění s Kojálem, jak již proniklo na veřejnost potíž byla s dodávkou zakázkového dílu laděného komponent, přičemž schválená koordinace jaksi proběhla v průběhu srpen/září, fakt se tomu nesnažte porozumět, protože nejste schopen pojmout složitost a nákladnost procesu výstavby. Mimochodem místo Kojálu byl spuštěn jiný vysílač, kde proces výstavby nenabral zpoždění.

Jan Novák aura:75
8. 1. 2018 14:29 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Vy jste fakt mimo. Nelze uzavírat smlouvu o smlouvě budoucí, když její znění závisí na schválení zákona. Za ČT by ji nemohl podepsat nikdo, protože ta nemůže dělat víc, než ji povoluje zákon. A kdo by to podepsal za ČRa, mohl by být kýmkoliv z akcionářů obviněn, že nepostupuje s péčí řádného hospodáře. Protože taková smlouva by se zakládala na sázce na poslance...

Petr Pavel aura:71
8. 1. 2018 16:17 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Už jsi někdy slyšel o stanovení podmínek, možnostech odstoupení, sankcích...Jak se asi vyvádí peníze nejen ze státního rozpočtu. Je zajímavé že oba máte podobný slovník. Stejné školení?

Jan Novák aura:75
8. 1. 2018 18:07 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Dokážete místo nekonkrétního plácání pochopit, že nelze uzavírat smlouvu na něco, co neumožňuje zákon?

Petr Pavel aura:71
8. 1. 2018 19:06 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Který to je přesně, že bych se dovzdělal? Diskuse je stále o střetu možností oficiálních vs. neoficiálních, chcešli jinak - zákulisních. Netvrdím vám dvěma teoretikům, že nemáte pravdu, jen poukazuji, že v reálu to chodí i jinak. Rozšiřuji vám obzory. Dokonce i někomu, kdo sám napsal, že reálný obrázek o Rusku si vytváří na základě článku ruských trollů a ve tvém případě mi to přijde jako vyložená ztráta času.

Jan Novák aura:75
8. 1. 2018 19:52 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Zákon o elektronických komunikacích určuje, že ČT provozuje veřejnoprávní multiplex i počet programů. Na základě něj pak má ČTÚ přidělit frekvence. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-252/zneni-0
V reálu to jinak nechodí, pokud nechcete obcházet zákon.
Zbytek je už jen vaše trollení a zkreslování, viz to, co píšete o Rusku, kde jste provedl opět "zajímavou" zkratku, zásadně měnící to, co jsem kdysi napsal. Jen pro připomenutí - psal jsem, že nepotřebuji číst proruské žvásty na Aeronetu a podobných, neboť ty nacpou proruští trollové i jinam. Ne, že si podle toho dělám reálný obrázek o Rusku, jak tu podsouváte. Není to poprvé, co tyhle lživé "zkratky" užíváte, asi máte s trollením dost zkušeností :-)

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
8. 1. 2018 21:42 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Jenže to je svět ve kterém žijete vy, žádný ředitel ČT si nedovolí porušit zákon a postupovat mimo stanovenou legislativu, stejnětak společnost, která investuje do infrastruktury v evropských zemích netoleruje nezákonné zákulisní ani korupční praktiky, pravidlem pro státní instituce a firmy získávající státní zakázky je absolutní čistota legislativního procesu a výběrových řízení a podobně. Proboha probuďte se , divoká léta devadesátých let a zákulisní praktiky těsně po roce 2000 jsou už dávno pryč.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
10. 1. 2018 0:53 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Pavlíku promiň, ale opravdu plácáš naprostý nereálný nápady a představy. Takhle to opravdu není, ba ani nikdy nebude. Čoveče, i já jen nad tím tady kroutím nevěřícně hlavou co tu leze z tebe za moudra. :o)))

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 16:49 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Zatím lžeš opakovaně leda ty. Jinak místo přitroublých keců by se ČRa už konečně měly začít chovat jako komerční subjekt a ne jako nějaká vyžíračská neziskovka, která má akorát neustále natažené ruce ke státu. Možná by tady pak mohla být placená HD nabídka a adekvátní konkurence pro Skylink. To by trhu prospělo rozhodně víc, než když do T2 socan Dluhoslav tlačí stamilióny, za které dostane divák rozmatlaný SD obraz a zvuk jak z plechovky neboli přechodová síť v praxi.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
5. 1. 2018 17:21 Nový

Re: CASO

celé vlákno

Již v této diskuzi byly vaše lži dokázány, smůla usvědčených lhářů je v tom, že si svoje lži nepamatují, zatímco ostatní ano :-D

Dan Rozsíval aura:45
5. 1. 2018 18:15 Nový

Re: CASO

celé vlákno

"Vždyť si hájí své zájmy."

V pořádku, ať hájí. Ale férově a ne těmito nesmyslnými blafy. Tímto fakt nové zákazníky nezískají, spíše naopak.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 18:20 Nový

Re: CASO

celé vlákno

V pořádku, ať hájí. Ale férově a ne státními dotacemi. Tímto fakt nové zákazníky nezískají, spíše naopak.

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
4. 1. 2018 11:36 Nový

174-230 MHz III tv pásmo jenom pro T-DAB+

Proč III tv pásmo nemůže zustat pouze pro T-DAB+ digitální rozhlas? tedy 174-230MHz nebo pokud vím tak T-DRM+ není vůbec technicky tak rozšířen jako T-DAB+ proč?
T-DRM+ "87.50 - 108.00" MHz

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
4. 1. 2018 11:52 Nový

snad trochu nadhledu.

Vzpomene si někdo na kampaň okolo T2 v roce 2010, která vyvrcholila na konferenci 19. 5.? Tehdy se taky považovala výzva za nevyváženou, úvahy jednoho operátora za naprostý úlet a veřejné mínění si ťukalo na čelo. Taky si to někteří lidi pěkně odskákali. A o pár roků dál je ten operátor naprosto v jiné pozici a černou ovcí je úplně někdo jiný.
Takže ode mě se rozhořčených komentářů nedočkáte. Snad jen lkaní nad přelétavostí přízně davu a výzvy, abychom pár let počkali, než budeme soudit.

Pepazdepa xxxx aura:10
4. 1. 2018 12:34 Nový

Satelitní operátoři

celé vlákno

Není mi jasné, proč satelitní operátoři řeší pozemní kmitočty, které se jich netýkají a nesouvisí s jejich vysíláním na jiných a podstatně vyšších kmitočtech !!?
Dle mého názoru mají silnou nudu !!!

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 15:23 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Satelitní operátoři neřeší pozemní kmitočty, ale řeší nehoráznou státní podporu, která se dostává pozemním operátorům. Neboli řeší oněch 960 miliónů Kč, které stát hrne do pozemního vysílání.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
4. 1. 2018 16:51 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Papoušek 960milionů nečte a neví, tím že trapně opakuje nesmyslná čísla, která se nezakládají na pravdě se zařazuje na úroveň informačního zdroje značky Pepek Vyskoč.
Odkaz na Strategii rozvoje zemského digitálního televizního vysílání: https://www.mpo.cz/assets/dokumenty/55871/64119/657249/priloha002.docx

Kdo nalezne informaci, že celkové náklady Přechodu na DVB-T2 stávajících celoplošných Sítí DVB-T s přídělem kmitočtů jsou odhadnuty na částku 441 – 627 mil. Kč, vyhrává zlatého bludišťáka.
Zkrátka jiná doba, prodavač fénů se sekne o půl miliardy a dělá ze sebe všeználka a satelitní operátoři jsou zase odborníci na kmitočtové koordinace a pozemní vysílání.
Zde nejde o náklady na přechod na DVB-T2 z Radiokomunikačního účtu v řádu desetikorun na domácnost, satelitním operátorům jde minimálně o tři miliony domácností krát 79Kč měsíčně, čili o skoro tři miliardy ročně z kapes diváků.
Satelitní operátoři nechť bojují o diváka kvalitou a širokou nabídkou, svou šanci prozatím propásli už před deseti lety.

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 19:29 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Tu částku 960 miliónů nezamluvíš, ale i kdyby se jednalo o polovinu, tak je to naprostá nehoráznost takto dotovat SD mazanice.

Pokud jde o Skylink a jakýkoliv poplatek, tak ten každý abonent platí dobrovolně a nikoliv jako u přechodových T2 sítí, kde to tam stát hrne z kapes všech.

Michal Kozák aura:10
kotanen Login: kotanen
4. 1. 2018 19:42 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

A kdyby diváci přišli o pozemní příjem jako se to stalo při přechodu na DVB-T na Slovensku taky by satelit diváci platili dobrovolně? Pro ty kteří nevědí je dobré připomenout, že v době přechodu na DVB-T na Slovensku přes 30 procent diváků rázem přišlo o pozemní příjem, ještě v loňském roce tam bylo terestrické pokrytí 80% populace stejně jako v Německu a Rakousku. Tomu se říká zpackaná digitalizace a sateliťáci by si něco podobného přáli i u nás. Tu lež s 960 miliony vám nikdo neodpáře a jen to podtrhuje nedůvěryhodnost jakéhokoliv vašeho výroku a naprostou neznalost problematiky.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 11:08 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

To by opravdu byla hrozná tragédie, kdyby divák přišel o pozemní příjem. Asi konec světa, že? Ale tak leda pro ČRa a DB, kteří z toho čuchají zisky :-)

Že by divák na Slovensku o něco přišel, o tom tedy nic nevím. A to SK programy z terestriky přijímám už od dob socialismu. Nicméně každý divák na Slovensku má možnost pořízení SAT karty na RTVS bez jakýchkoliv poplatků, takže není co řešit. A komerční stanice ať si svoji obchodní politiku dělají samy a za svoje. Tam jako tady.

Jinak zpackaná pozemní digitalizace je jen a pouze díky tomu, že do toho strká stát čumák. U satelitu naštěstí stát do ničeho nekafral a plynule se přešlo kdysi z analogu na DVB-S a pak na DVB-S2. V případě přechodu z analogu na T to stát zmastil dokonale a teď u T2 tomu nasadil korunu úplně, když divák vyfasuje akorát mazanice v SD. Ale hlavně, že se na tom privátní firmy pořádně napakují, také proto se to vlastně dělá...

Pepazdepa xxxx aura:10
5. 1. 2018 11:40 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Adolf Shitler Login: Adolf.Shitler Včera 15:23
Re: Satelitní operátoři
celé vlákno
Satelitní operátoři neřeší pozemní kmitočty, ale řeší nehoráznou státní podporu, která se dostává pozemním operátorům. Neboli řeší oněch 960 miliónů Kč, které stát hrne do pozemního vysílání.
.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............

Rozumím. Ale majitelem satelitního vysílání jsou Holandské společnosti, Nejsou tedy České a zjisky z Česka, za prodej programů tedy jdou Holandskému vlastníkovi. Jeho základna je taky v Holandsku !
Není, podle mě důvod, dotovat Zahraniční Soukromý Subjekt.


Pozemní operátoři fungují v Česku, základny jsou taky v Česku, tím je situace odlišná, od té v Holandsku.

Holandsko taky nedotuje výstavbu České pozemní sítě.
Neslyšel jsem o tom.

BOHDAN PŘIBYL aura:10
5. 1. 2018 11:45 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Já mám taky základnu v ČR a chtěl bych aby mě stát vybavil dílnu abych mohl podnikat.

Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
5. 1. 2018 13:33 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Když se Ti povede ve své dílně na opravu autobusů s dieslovými motory ve službách státu, podepsat smlouvu na 20 let a za pár let EU takové palivo zakáže, jistě bys od státu dostal kompenzaci na vybavení dílny pro servis elektromotorů.
Pozemní TV operátoři nezačínají podnikat teď, ale už dávno před ořezáním TV pásem si dokázali zjednat dlouholeté smlouvy a podle toho do svého podnikání investovali. Teď musí techniku inovovat a ještě k tomu si stát (politici) netroufne vzít občanům (voličům) hry. Některé vlády k tomu ještě přidají i ten klasický chléb, alespoň pro určité sorty voličů.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 17:00 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Naprostý nesmysl, protože úplně stačilo nechat doběhnou stávající licence na DVB-T a nové přidělovat už jenom na DVB-T2. O uvolněné pásmo stejně nikdo zájem nemá a hned tak ani mít nebude. Všechno je to jeden velký podvod na tahání peněz ze státní kasy.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 11:49 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

Sice přesně nechápu, co máš na mysli, nicméně je úplně jedno, jestli je jakási základna v Česku nebo ne, protože ta základna má svého vlastníka, kterým zdejší stát stejně není a veškeré zisky z ČRa jdou taktéž do zahraničí. Takže celé je to pouze o tom, aby stát přestal pumpovat peníze do soukromého sektoru a je lhostejné, jestli se jedná o pozemní nebo satelitní vysílání (do satelitního peníze ovšem nepumpuje, na rozdíl od pozemního).

Josef Kubiš aura:10
Kuboš Login: KubisJosef
5. 1. 2018 13:41 Nový

Re: Satelitní operátoři

celé vlákno

100% vlastníkem akcií Českých Radiokomunikací je skupina infrastrukturních fondů Macquarie Infrastructure Funds, která patří mezi významné správce světových aktiv. Působí v 16 zemích a spravuje fondy s aktivy v hodnotě €69 miliard včetně 100 společností podnikajících v oblasti infrastruktury.

zdesel aura:10
4. 1. 2018 12:44 Nový

Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Satelitním operátorům nejde o nic jiného,než se vetřít do pozemáku a zpoplatnit ho.Je třeba je umravnit!

lubosbrod aura:10
lubosbrod Login: lubosbrod
4. 1. 2018 15:14 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Plný souhlas jedná se o zpoplatnění pozemáku. Ze Žižkova už to Skylink zkoušel už je to nějakou dobu zpátky. O nic jinýho nejde.Jen se ptám kdo je umravní? ASI LID.

Petr Svoboda aura:68
Petr Svoboda Login: petrsvo
4. 1. 2018 15:39 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

jestli si správně vzpomínám, tak šlo o to, ukázat pozemním operátorům, že to, co by rádi dělali, kdyby to uměli, dokážou satelitní operátoři téměř ze dne na den. Což se povedlo efektně i efektivně - potom dost ochladly snahy zavést CA do pozemáku. Tedy snahy před tím dost živé. Vzpomínáš přesně, co se tehdy vysílalo a jaké byly pokusy? Dokonce autoři tohoto magazínu se účastnili. A pak ukázal SL, jak to lze udělat snadno a rychle a bylo po snahách. Díky za to. Stále máme (a snad nadlouho zůstane) bezplatný pozemák.

Adolf Shitler aura:10
5. 1. 2018 18:59 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Bezplatný pozemák pro ostatní zůstane, když ho budeš platit ty sám za všechny. Jinak je to jakási fantasmagorie, že může být něco bezplatného. Samozřejmě nemůže, protože perpetuum ještě nikdo neobjevil a vždycky to někdo zaplatit musí. Což normálně myslící jedinec chápe :D

Jan Novák aura:75
5. 1. 2018 23:04 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Ale jen nenormálně myslící jedinec jako vy tady pořád podsouvá nesmysly o tom, že když to neplatí divák přímo, tak to placené není...

Adolf Shitler aura:10
6. 1. 2018 8:20 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Jediným nesmyslem je jakási pomatená teorie o tom, že divák cosi platí nepřímo. S tímto kdysi vyrukoval tuším Havloid Mathé a od té doby se toho zaměstnanci ČT drží jak moucha lejna, byť je to ve skutečnosti pitomost non plus ultra :D

Jan Novák aura:75
6. 1. 2018 8:30 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Havloid, typické označení trotlů z Novinek... Toto dokazuje vaši "inteligenci" víc, než mnoho dalších nesmyslů...

Adolf Shitler aura:10
6. 1. 2018 8:56 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Hlavně to dokazuje, že celé tvrzení o nepřímé platbě je totální nesmysl a nezamluvíš to ani bezduchým plácáním o nějakých Novinkách a inteligentech :D

Jan Novák aura:75
6. 1. 2018 9:27 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Žvást o Havloidovi dokazuje jen vaší "inteligenci", ale nic z toho, co tvrdíte.
O nepřímou platbu se samozřejmě jedná. Vysílání není zadarmo (jak pořád plácáte), jen ho přímo neplatí divák, ale TV stanice. Ty peníze netisknou, takže je musí získat buď z poplatků, nebo reklamy.

Adolf Shitler aura:10
6. 1. 2018 10:14 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Divák nic neplatí. Vyjma povinných koncesionářských poplatků a dobrovolně pak služeb nějakých operátorů, jenž TV programy nabízí. Reklama se pak týká vztahu TV stanice a zadavatele reklamy, tam není divák v žádném smluvním vztahu. Bláboly o nějaké nepřímé platbě ze strany diváka si tedy schovej max. do ČT, Tondo, tady s tím neuspěješ :D

Adolf Shitler aura:10
6. 1. 2018 13:11 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Peníze se primárně vykouzlí v tiskárně nebo lépe řečeno v ČNB. A dál už je to jenom koloběh, kdy - velmi zjednodušeně řečeno - člověk pracuje a dostává mzdu a tu pak utrácí za zboží a služby dle svého vlastního uvážení.

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 15:25 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Je potřeba hlavně přestat dotovat ze státní pokladny jakýkoliv privátní business, což je i pozemní vysílání. Všechno ostatní si pak určí trh, tj. jestli bude nebo nebude pozemní vysílání zpoplatněné je věcí nabídky a poptávky.

Štěpán S. aura:30
Steve Login: Stranik
4. 1. 2018 15:48 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

To si určí samotní nenažraní businessmani zda budou či nebudou zpoplatněné naše frekvence? Frekvence ale nejsou žádných businnesmanů, ty jsou naše národní bohatství. Takže žádnej trh si nic takového určovat sám dle toho jak se kdo vyspí nemůže ...

Satelitní oparátoři nic FTA (krom pár výjimek) nezprostředko­vávají, leč taky mohou ... proč to nedělají? Až budete, tak vám taky stát jistě něco rád zadotuje - podpoří. Zatím jen křečkujete na svém vlastním izolovaném pískovišti.

Adolf Shitler aura:10
4. 1. 2018 15:57 Nový

Re: Satelitní operátoři ....

celé vlákno

Pronájem pozemních kmitočtů je pro operátory zpoplatněný již dnes, což vyplývá z toho, že frekvence jsou majetkem ČR a pokud je chce někdo komerčně využívat, tak za ně prostě musí platit (stejně jako platí např. mobilní operátoři za totéž). Satelitní operátoři zase platí za pronájem kapacity na satelitu jejímu vlastníkovi. Nevím co je na tom tak těžkého k pochopení...

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+