Více

Názory k článku
Satelit od UPC slaví v Česku deset let

José Brtník aura:47
20. 9. 2010 12:10 Nový

jo,jo...

celé vlákno
Někdo oslavuje deset let digitálního vysílání a jiný se přes nákladné státní kampaně a zbytečné státní úředníky (koordinátor), ke koncovému uživateli, se svým signálem ještě ani nedostal (DVB-T, Morava atd.).
David Rácz aura:38
David Rácz Login: dracz
20. 9. 2010 13:55 Nový

Re: jo,jo...

celé vlákno
Ano, je to smutné, ale myslím, že lidé nejsou hloupí a nečekají. Sledují satelit - Morava.
Petr Novák aura:84
Petr Novák Login: PN-Hodonin
20. 9. 2010 14:41 Nový

Re: jo,jo...

celé vlákno
No, já nevím, ve svém okolí spíš pozoruji, že lidé utíkají ke kabelu než k satelitu. Je ale pravda, že Jihomoravský kraj má v tomto směru specifické podmínky, kdy je kabelovka i v menších obcích (viz pokrytí Moravianet a Nej TV). A svou roli hraje i absence regionálního vysíláni Primy a ČT1 na satelitu.
José Brtník aura:47
20. 9. 2010 16:30 Nový

Re: jo,jo...

celé vlákno
Jo to by mohl být snad jediný důvod zavádění DVB-T, tedy nějaký lokální mux s RTM a Genem atd. Jenže pak se tady vůbec nemuselo jančit s těmi ostatními.

A ono je to otázkou. Tedy vzhledem k počtu všelijakých regionálních stanic v DVB-S všech možných evropských států, je vážnou otázkou, zda by pro takovou regionálku tady nebylo ekonomičtější být v DVB-S nežli v DVB-T... I když možná, že nějaký ten lokální mux s jednou frekvencí by utáhli nežli to šílené placení těch velkých za to celoplošné pokrytí, což je vidět, že to jim dobře nedělá, tedy brání se všichni do jednoho, zuby, nehty, každému dalšímu spuštěnému vysílači.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+