Více

Sangean DPR-39: digitální rádio do kapsy, které oceníte zejména na cestách

Když se můj předešlý DAB+ kapesní přijímač odebral do křemíkového nebe, hledal jsem jednoduchý přístroj, který mne bude dále provázet na cestách prostředky veřejné dopravy, pěšky i automobilem.

Volba padla na DPR-39 a ani po roce užívání rozhodnutí koupit tento přijímač nelituji. Hledal jsem přijímač s dobrou citlivostí na radiový signál, solidní výdrží baterií a možností manuálního ladění. S ohledem na plánované využití jsem vybíral nejjednodušší přístroj z řady, kterou výrobce nabízí pod označení DPR. Při výběru jsem se smířil s tím, že nový přijímač bude mít pouze III. pásmo. Pohybuji se totiž v oblastech, které jsou již pokryty vysíláním v tomto pásmu.

Velikost, vzhled

Přijímač není žádný prcek, svými rozměry 60 x 100 x 20 milimetrů pohodlně zaplní kapsu pánské košile. Bílému plastovému výlisku dominuje stříbrně orámovaný černý displej v horní části přední strany přijímače a lišta ve stříbrné barvě s řadou tlačítek a výstupem pro sluchátka. Vložené standardní tužkové (2x AA) baterie tvoří významnější část hmotnosti radia, které je svými přibližně 120 g (včetně baterií) pro dané rozměry poměrně lehké a v kapse rozhodně netíží. V prostoru pro baterie nalezneme ještě micro USB konektor pro aktualizaci firmware.

Přijímač využívá podsvícený inverzní LCD displej s možností nastavit 10 stupňů kontrastu. První stavový řádek přináší informaci o síle signálu, čase a orientační zbývající kapacitě baterií. Další dva řádky umožňují zobrazit text po 16 znacích. Displej po 10 sekundách významně sníží intenzitu svitu (pokud v menu neurčíme jinak), zůstává v činnosti po celou dobu, kdy je přijímač zapnut. Je velmi dobře čitelný i na přímém slunečním světle.

 Ovládání

Celou recenzi čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+