Více

Salzburg a Horní Rakousy končí s analogovou televizí

Rakouská města Salzburg, Linec a celé Horní Rakousy dnes vypínají analogové televizní vysílače a přecházejí plně na digitální vysílání. Jde už o třetí vlnu vypínání analogu u našich jižních sousedů: 5. března přišlo jako první o analogovou televizi Vorarlbersko s hlavním městem Bregenzem, 7. května ho následovalo Tyrolsko se správním centrem v Innsbrucku.

Zbylé „analogové ostrůvky“ ve Vídni, Dolním Rakousku a Burgenlandsku přijdou na řadu 26. října. Na tento den naplánovala vysílací společnost ORS, dceřiná firma veřejnoprávní instituce ORF, úplné ukončení zemského analogového televizního vysílání. V on line rozhovoru na webových stránkách rakouského deníku Der Standard to řekl mluvčí ORS Michael Weber.

MIF17

Na říjen Rakousko plánuje start druhého celoplošného multiplexu pro zemské digitální televize. Právě kvůli němu musí nynější provozovatelé vypnout analogové vysílání. Dosavadní první celoplošný multiplex s programy ORF 1, ORF 2 a ATV+ analogovému vysílání nevadil, protože ho Rakušané složili z kanálů nad 60, které se pro analogové vysílání nepoužívaly.

Přečtěte si také: Předežene nás Rakousko v digitalizaci?

27 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 13. 6. 2007 13:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+