Více

Ruskojazyčná KTB nakonec na území hlavního města Prahy vysílat nebude

Televizní stanice si klade za cíl stát se průvodcem zahraničních, převážně rusky mluvících, turistů a lázeňských hostů při jejich pobytu v karlovarském regionu.

Provozovatel rusko-jazyčné televize KTB nakonec ustoupil od plánů vysílat na území hlavního města. Stanice se do budoucna soustředí především na region Karlovarska. Z informací, které má server DigiZone.cz k dispozici, vyplývá, že KTB u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) bude žádat o vydání licence pro zemské vysílání právě v této oblasti. V žádosti už se o území Prahy vůbec nehovoří. Ke změně obchodní politiky vede provozovatele zájem turistů z Ruska. Ti jsou v uspokojivém počtu přítomni právě v Karlových Varech. Zájem partnerů v Praze nebyl takový, jaký provozovatel stanice předpokládal.

K TÉMATU: V Praze začala testovat rusko-jazyčná stanice KTB, odstartovat má během týdnů

KTB měla být na území hlavního města součástí Regionální sítě 1 českobudějovického podnikatele Iva Brabce. Po slovenské TV8 by tak byla druhým programem v tomto multiplexu na území Prahy. Provozovatel nevylučuje, že v budoucnu se pro vysílání v této lokalitě přece jen rozhodne, v tuto chvíli ale určitě nejde o krok, který by byl „na stole“. V Karlových Varech chce kromě Regionální sítě 1 proniknout stanice KTB také do nabídek hotelových kabelovek. Právě v nich bývá ubytována klientela, která by pro tuto televizi byla zajímavá, tedy turisté z Ruska a rusko-jazyčná klientela obecně.

ČTĚTE TAKÉ: Spolumajitel Primy má problém, Putin podepsal kontroverzní zákon o médiích

Televizní stanice KTB si klade za cíl stát se průvodcem zahraničních, převážně rusky mluvících, turistů a lázeňských hostů při jejich pobytu v karlovarském regionu. Dále by měla, díky vysílání přes satelit, působit jako propagační médium za hranicemi České republiky. Divákům bude poskytovat nepřetržitý informační servis v ruském a českém jazyce a další interaktivní služby. Projekt, který nemá obdoby nejen v Karlovarském kraji, ale i v celorepublikovém měřítku, přispěje k lepší informovanosti návštěvníků a přinese účinnější propagaci služeb, které region nabízí, představuje se projekt na svém webu.

17 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 11. 2014 20:28

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+