Více

Rozloží Česká televize vládní koalici?

Hnutí ANO zůstává osamoceno v boji za přísnější kontrolu veřejnoprávní televize a snížení televizního poplatku. Zároveň ho ale sociální demokracie a lidovci potřebují při dovolbě Rady ČT.

Velebova zákonodárná premiéra

Česká televize se pozvolna stává ústředním tématem vládní koalice. Hnutí ANO vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše přitvrdilo v „okopávání“ veřejnoprávních médií, když ústy předsedy Volebního výboru sněmovny Martina Komárka nastolilo otázku, zda by se ČT neměl snížit koncesionářský poplatek a naopak zpřísnit kontrola hospodaření. Komárek dokonce označil ČT za „černou díru“, v níž mizí peníze, na čemž se prý shodli se stranickým šéfem Babišem. Je zajímavé, že se na tom shodli jen několik dní po obdobném útoku prezidenta Miloše Zemana, který by chtěl ČT koncesionářský poplatek sebrat úplně a program ČT 2 označil za „horší komerční televizi“, a pokusu senátora Jana Veleby o změnu zákona, jímž by ČT o část poplatků opravdu přišla.

stul

Veleba, který předsedá „prezidentské“ Straně práv občanů, naštěstí svůj návrh novely zákona o koncesionářských poplatcích stihl stáhnout dřív, než jej Senát mohl na plénu rozcupovat. Od radních České televize si ale stačil vysloužit přídomek slabomyslnosti. Veleba na ČT útočí pravidelně, tentokrát jej ale Kavčí hory zřejmě vytočily opravdu hodně: novela o televizních a rozhlasových poplatcích je totiž jeho druhou zákonodárnou iniciativou za tři roky senátorování. Tou první byl návrh zákona o změně výplaty sociálních dávek z března 2013, ke kterému se ale Veleba pouze připojil (hlavním předkladatelem byl tehdy Zdeněk Škromach). Takže nebýt ČT, možná bychom se od Jana Veleby žádného návrhu zákona nikdy nedočkali.

 

Foto: Česká televize

Agrárník Jan Veleba náhle začal rozumět mediální legislativě.

ANO v tom udělá pořádek

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+