Více

Rodinná pouta se na Primě odmlčí

Dnešní díl seriálu Rodinná pouta, který každé úterý a čtvrtek vysílala televize Prima, byl na dlouho posledním. Důvodem jsou soudní spory s bývalou produkcí. Seriál plnil hlavní vysílací čas komerční dvojky od roku 2004, každý díl z aktuální třetí řady sledovalo průměrně milion dospělých diváků. Výrobu nových epizod zastavil předběžným opatřením soud před několika dny.

První dvě řady Rodinných pout vyrobila společnost Pro TV, třetí však Prima zadala firmě Etamp. To se původní firmě nelíbilo, a tak požádala soud o předběžné opatření, kterým by výrobu zakázal. Soud Pro TV vyhověl. Byly porušeny závazky, které byly uzavřeny mezi námi a Primou a mezi námi a scénáristkami, řekl ČTK producent Pro TV Jan Novotný. Důvodů bylo podle Novotného víc, mělo mezi ně patřit také porušení práva opce na pokračování výroby seriálu. Jestli nás Prima vyzve k dalšímu jednání, jsme připraveni. Ale to se zatím nestalo, řekl Novotný.

MIF17

Společnost FTV Prima je připravena respektovat rozhodnutí soudu a ukončí vysílání Rodinných pout, přestože na základě informací o soudním rozhodnutí, které má, ho považuje za neoprávněné a bude se proti němu bránit, podotkla mluvčí Primy Jana Malíková. Ze sporné třetí řady, kterou – stejně jako obě předchozí – napsala sesterská dvojice scénáristek Kateřiny a Jitky Bártů, už diváci viděli 20 dílů. Dnešní 21. pokračování neslo symbolický název Velké odhalení.

Zdroj: iDnes.cz

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 12. 2006 14:09

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+