Více

RIO Media budou vážně konkurovat UPC, kupují operátora Mattes AD

Na českém trhu se chystá jeden z největších obchodů za posledních několik let na poli digitální televize. Jak se podařilo zjistit serveru DigiZone.cz z několika nezávislých zdrojů, společnost RIO Media, která už v současné době vlastní kabelovou televizi F.C.A., pohltí brzy dalšího kabelového, resp. IPTV operátora. Bude jím společnost Mattes AD, která provozuje IPTV službu 802.tv.

ČTĚTE TAKÉ: UPC chtějí konkurovat další dvě středně velké kabelovky

Firma se k celé transakci zatím odmítá vyjádřit. Nebudu se k záležitosti vyjadřovat. Jsem vázán mlčenlivostí. Podrobnosti se brzo dozvíte prostřednictvím tiskové zprávy pravděpodobně příští týden, řekl serveru DigiZone.cz jednatel společnosti Mattes AD Petr Pobořil. Vysoce kvalitní služby frýdecko-místeckého operátora zůstanou zachovány. Mattes AD přinese do společnosti RIO Media své know-how.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Petr Opletal: Kabelovka F.C.A. se časem přejmenuje na RIO

Např. společnost F.C.A. a.s. má v současné době podle webových stránek dostupnost do více než 45 tisíc domácností. Spolu s Mattesem AD by se pak měla RIO Media dostat do více než 40 měst po celé České republice. Dnes přinesl sesterský server Lupa.cz informaci o tom, že RIO Media kupují českolipského operátora CL-NET. Znamená to, že i zde všude budou dostupná značka RIO Media a know-how dodá Mattes AD?

PŘÍLOHA IPTV: Vše o společnosti Mattes AD

Frýdecko-místecký operátor nabízí ve své síti řadu HDTV kanálů včetně těch, o kterých se může ostatním operátorům jen zdát. Jeho zákazníci mohou sledovat např. plnoformátovou televizi Barrandov ve vysokém rozlišení, stejně tak má svou technologii pro tento formát připravenou u kanálu Prima a Prima Cool. Do budoucna se počítá také s HDTV vysíláním České televize. Ta ho oznámila na září letošního roku. Už v tuto chvíli je tedy jasné, že kabelovému operátorovi UPC roste velmi vážná konkurence.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 5. 2009 10:23

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+