Více

RIO Media, a. s., změní majitele. Pokud to schválí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Kaprain Industrial Holding tak po koupi společnosti Nej.cz více než zdvojnásobuje počet svých zákazníků na českém trhu.

RIO Media je poskytovatelem internetového připojení, digitální televize a hlasových služeb v regionu Severních Čech, na Klatovsku, v Olomouci a na Severní Moravě. Podle tiskové zprávy jde o třetího největšího poskytovatele rychlého internetu a digitální televize v České republice.

Společnost Kaprain Industrial Holding patřící do investiční skupiny Kaprain podepsala dohodu o koupi 100% podílu v této společnosti od fondu Argus. Její služby tak bude nyní využívat více než 200 tisíc domácností.

Daniel Zach, zástupce Argus Capital, k prodeji uvedl: RIO Media jsme založili v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v České republice a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele ideální platformu pro vstup na tento rostoucí trh. S pomocí našich partnerů a manažerského týmu se nám podařilo vybudovat vedoucí společnost na trhu vysokorychlostního internetu a digitální televize a nabídnout našim zákazníkům nejlepší možné služby s využitím naší rozsáhlé optické sítě, pokrývající více než 30 měst. Jsme rádi, že jsme byli součástí této úspěšné investice a že se novým vlastníkem společnosti stane skupina, která na tomto trhu již působí a hodlá společnost dále rozvíjet.

Dokončení transakce ocenil i generální ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk: Nej.cz vítá zájem a další investici do telekomunikačního sektoru mateřské skupiny Kaprain. Předpokládáme úzkou spolupráci obou firem. Zákazníci by měli postupně dostat mix toho nejlepšího z nabídky firem RIO Media a Nej.cz, a to jak ve službách kabelové televize, tak poskytování internetu.

Vzhledem k velikosti tržního podílu společností RIO Media a Nej.cz podléhá transakce schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+