Více

Ringier zvažuje, zda v Česku neprovozovat digitální televizi

Švýcarské vydavatelství Ringier, jemuž v České republice patří například deník Blesk nebo týdeník Reflex, uvažuje o vstupu na český televizní trh. Podle generální ředitelky české pobočky Ringieru Libuše Šmuclerové se ale zatím jen „rozhlíží“ a čeká na příhodný okamžik.

Ringier bude vždy zvažovat všechny varianty mediálního podnikání. Nicméně Ringier působí v desítkách zemích, a postup v každé z nich musí být logicky jiný. V Česku je situace na televizním trhu obtížně definovatelná a předpovídatelná, což pro nás znamená jediné: rozhlížet se a ve správném okamžiku zhodnotit, jestli je už čas. Ale využít i možností televize budu vždycky vlastníkům doporučovat, řekla Šmuclerová v rozhovoru pro Lidové noviny.

Sama Šmuclerová se podle vyjádření pro LN už po odchodu z Novy rozhodla, že do digitálních kanálů zatím nepůjde. Už tehdy jsem těsně propásla žádost o digitální licenci, a teď se ukazuje, že to taková chyba zase nebyla. Na digitální kanály je brzo ne proto, že by tomu neodpovídaly technologie, ale nepřeje tomu situace, konstatuje šéfka českého Ringieru a bývalá programová ředitelka televize Nova.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 4. 2007 15:18

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+