Více

Regionální televize vytvořily síť, která nabízí celostátní zásah reklamou

Deset regionálních televizí má prostřednictvím agentury Czech Regio TV terestrické pokrytí 80 procent obyvatel České republiky a vyjednává o společném vstupu do TV metrového měření.

Přibyly nové programy z multiplexu 4

Po letech marných pokusů se regionálním televizím v České republice podařilo sestavit síť, která umožňujení celostátní zásah reklamou. Deset regionálních stanic, jež v prodeji reklamních časů zastupuje agentura Czech Regio TV, tak nabízí alternativu vůči celostátním kanálům, na kterých si mohou dovolit inzerovat jen firmy s většími reklamními rozpočty. Dosud agentura zastupovala jen členy Asociace krajských televizí – západočeskou TV ZAK, Jihočeskou televizi, severomoravskou TV Polar, východočeskou televizi V1 a bývalou pražskou TV Metropol – které vysílají v celoplošném multiplexu 3. Letos přibylo dalších šest stanic, většinou vysílajících v multiplexu 4.

„V tomto roce jsme síť rozšířili o R1 Morava (Olomoucký kraj), BT-V (Jihomoravský kraj), TVS (Jihomoravský a Zlínský kraj) Regionalnitelevize.cz (celoplošná především satelitní platforma) a nejčerstvěji o TV Praha a DAKR TV (Mostecko, Chomutovsko). V současné době tedy zastupujeme deset stanic, naše síť je celoplošná, s podílem terestricky šířeného signálu přes 80%,“ popisuje jednatel Czech Regio TV Ondřej Novák. Projekt však má ještě jednu malou chybičku: televize nejsou součástí TV metrového měření sledovanosti, k dispozici mají pouze data z exkluzivních průzkumů sledovanosti v regionech, pro které vysílají od společnosti Mediaresearch. Ale i to by se mělo podle jednatele Czech Regio TV brzy změnit.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+