Více

Regionální síť 12 se rozšiřovat nebude, jde o chybu v zápisu vysílací rady

Mluvčí Českých Radiokomunikací Petra Miterová serveru DigiZone.cz nesdělila, jak vznikla tato chyba, v zápisu regulátora ovšem došlo k záměně dvou regionálních multiplexů.

Regionální síť 12 bude šířena i nadále pouze na území Prahy a s jejím rozšiřováním do dalších lokalit se nepočítá. Informace, která je uvedena v posledním zápisu vysílací rady a už ji přebrala některá méně významná média, se dle očekávání nezakládá na pravdě. Redakci DigiZone.cz to potvrdila Petra Miterová, mluvčí společnosti České Radiokomunikace, která multiplex provozuje. Aktuální tisková zpráva Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uvádí, že multiplex bude nově šířen z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice a Mikulov – Děvin. Z neznámé příčiny ale došlo k záměně Regionální sítě 8 za Regionální síť 12.

Regionální multiplex Českých Radiokomunikací, který v tuto chvíli pokrývá přibližně 55 % populace republiky, obsahuje prozatím stanice TV Noe, Sport 5 a Slovak Sport.TV. Na podzim by se v něm mohly objevit i další televize. Regionální síť 12, která byla v zápisu RRTV uvedena chybně, naopak šíří stanice Prima HD, Prima Cool HD a Óčko Expres. Jak již ale bylo řečeno, pouze na území hlavního města. V zápisu vysílací rady je skutečně chyba. Jedná se o Regionální síť 8, potvrdila DigiZone.cz Miterová. Z obou lokalit už multiplex vysílá. Síť je neregionalizovatelná, ve všech oblastech tedy šíří stejné stanice.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 8. 2014 16:01

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+