Více

Ředitel Óčka: pozemní vysílání je drahé, výhodnější je satelit

Během procesu zavádění zemského digitálního televizního vysílání je nesmyslné pokoušet se pokrýt signálem DVB-T sto procent území České republiky, protože to je ekonomicky příliš náročné. V rozhovoru pro čtvrtletní propagační bulletin satelitní společnosti Astra to řekl generální ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín, podle něhož je kvůli DVB-T třeba vybudovat například celou novou pozemní digitální infrastrukturu.

K TÉMATU: Jiří Balvín: Kompenzační licenci nepotřebujeme

stul

Z těchto důvodů je zcela nezastupitelný satelitní příjem, který se bez problémů dostane do jakéhokoliv zapadlého kouta České republiky, uvedl Balvín. Ředitel Óčka přesto předpokládá, že tento hudební kanál v letošním roce ještě rozšíří pokrytí zemským digitálním signálem v České republice. Chce se také zaměřit na další možnosti příjmu pro české i slovenské diváky.

Óčko je jednou z šesti digitálních televizí, které mají podle novely vysílacího zákona, platné od letošního ledna, nárok na tzv. kompenzační licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání. Televize si však o tuto licenci zatím nepožádala a podle Balvína se k tomu v dohledné době ani nechystá. Licence totiž nutí držitele vysílat pozemní cestou minimálně na 70 procentech území státu, což je příliš nákladné.

26 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 8. 2008 8:35

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+