Více

Rakouská ORF začala vysílat své zprávy konečně v HD kvalitě

UVNITŘ VIDEO Už na konci minulého roku oznámila plány vysílat svou hlavní zpravodajskou relaci v HD kvalitě i německá ARD. K tomuto kroku se ale prozatím neodhodlala.

Přibližně rok poté, co svou hlavní zpravodajskou relaci Události převedla do HD kvality Česká televize, ji takto začala vysílat i rakouská veřejnoprávní instituce ORF. Známý publicistický formát Zeit im Bild se v HD vysílal poprvé v polovině minulého týdne. Všiml si toho server Digitalfernsehen.de. První relace v HD kvalitě byla takto odvysílána konkrétně ve středu 6. června v 9 hodin ráno na programu ORF 2. Ten začal v HD rozlišení vysílat už začátkem prosince 2009, to znamená, že nedávno to byly tři roky od jeho startu.

MIF17

Z ARCHIVU: Německá ZDF bude mít zpravodajské studio za 30 milionů euro

Česká televize měla oproti své rakouské kolegyni zpoždění, ale nakonec se jí podařilo na poli HD vysílání dohnat, a dokonce i předehnat. Naše veřejnoprávní instituce v současné době provozuje už tři programy ve vysokém rozlišení. Po ČT 1 HD a ČT Sport HD spustila 1. května také ČT 2 HD. Rakouská ORF provozuje v HD dva kanály – ORF eins HD a ORF 2 HD – stanice ORF III a ORF Sport+ vysílají pouze v SD kvalitě. Koncem listopadu 2012 oznámila přípravy na start svých hlavních zpráv v HD kvalitě i německá ARD, zatím je však nabízí v původním formátu.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 11. 6. 2013 6:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+