Více

Radní Českého rozhlasu: Prozatímním ředitelem nemusí být René Zavoral

Co řekl předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík, místopředseda Jiří Vejvoda a náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral po rezignaci Petera Duhana?

Nečekané rozuzlení přineslo středeční mimořádné zasedání Rady Českého rozhlasu, na kterém mělo dojít k hlasování o odvolání generálního ředitele Petera Duhana. Sám šéf veřejnoprávního rozhlasu totiž půl hodiny před plánovaným začátkem jednání oznámil radním, že k 3. listopadu rezignuje ze zdravotních důvodů. Samotné jednání, které z tohoto důvodu začalo se čtvrthodinovým zpožděním, pak trvalo pouhých deset minut. Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík informoval o tom, že Rada obdržela právní analýzy zákona o Českém rozhlasu, z nichž vyplývá, že zaměstnáním svého syna Andreje Duhana porušil generální ředitel rozhlasu Peter Duhan zákon a potvrdil informaci o Duhanově dobrovolné rezignaci.

K projednávání porušení zákona ze strany Petera Duhana nakonec na jednání radních vůbec nedošlo, vrátit se k němu mají na některém ze svých příštích zasedání. Ihned po ukončení mimořádné schůze Rady Českého rozhlasu poskytl předseda Rady Michal Stehlík rozhovor přítomným novinářům, jehož doslovný přepis vám nabízíme. Následují individuální rozhovory serveru DigiZone.cz s místopředsedou a mluvčím Rady Českého rozhlasu Jiřím Vejvodou a náměstkem generálního ředitele Českého rozhlasu pro program a vysílání a statutárním zástupcem generálního ředitele René Zavoralem, který je jedním z adeptů na funkci prozatímního ředitele Českého rozhlasu na dobu do zvolení nového řádného generálního ředitele ČRo.

Rozhovory s Michalem Stehlíkem, Jiřím Vejvodou a René Zavoralem čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+