Více

Radní Českého rozhlasu mají čtyři adepty na prozatímního šéfa. Nechtějí, aby kandidoval na generálního

K volbě prozatímního ředitele má dojít ve středu na veřejném zasedání Rady ČRo, ve hře je ale i varianta, že se výběr posune až na další týden.

Překvapivá podmínka vyřadí některé favority

Ze čtyř kandidátů budou vybírat členové Rady Českého rozhlasu prozatímního ředitele ČRo, který od 4. listopadu ve funkci dočasně nahradí odcházejícího generálního ředitele Petera Duhana. Všichni čtyři adepti jsou zaměstnanci rozhlasu a mají přehled o tom, jak toto veřejnoprávní médium funguje, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí a místopředseda Rady ČRo Jiří Vejvoda. Nemělo by tak dojít na scénář, který Vejvoda zmínil po Duhanově rezignaci, že by radní mohli do čela rozhlasu dočasně dosadit manažera zvenčí. Už tehdy ale místopředseda „malé“ rozhlasové rady naznačil, že takové řešení by nebylo dobré, protože prozatímního ředitele čeká mj. schvalování rozpočtu Českého rozhlasu na příští rok. Zároveň se ale obával, aby člověk, který se stane prozatímním ředitelem, nebyl zvýhodněn nebo naopak znevýhodněn, pokud se rozhodne kandidovat na řádného generálního ředitele.

Toto dilema ale patrně prozatímnímu řediteli Českého rozhlasu odpadne, protože radní pro něj budou mít zásadní podmínku: musí jim slíbit, že se nezúčastní následného výběrového řízení na řádného generálního ředitele ČRo. To proto, aby nám potom nebylo vyčítáno, že prozatímní ředitel byl ve výhodě, když s námi bude po tři měsíce v intenzivním kontaktu, vysvětlil Vejvoda serveru DigiZone.cz. Klíčový požadavek zásadně zamíchá kartami při výběru dočasného šéfa rozhlasu, protože nejvážnější adepti budou mít pravděpodobně ambice nahradit Petera Duhana nastálo. A radní podle jejich místopředsedy a mluvčího Vejvody nebudou jmenovat prozatímním ředitelem někoho, kdo by s tím dopředu nesouhlasil. Dosud ani není jasné, zda má některý ze čtveřice adeptů u radních většinovou podporu, a tudíž by jej Rada ve středu skutečně zvolila.

 

Foto: Český rozhlas

Nechal by si René Zavoral ujít kandidaturu na generálního ředitele Českého rozhlasu?

„Nemusíme nutně volit už ve středu“

V pokračování článku v prémiové sekci DigiZone.cz se dočtete, jak bude probíhat středeční volba prozatímního ředitele Českého rozhlasu a co by ji mohlo oddálit.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+