Více

Radiokomunikace chystají po tři čtvrtě roce další seminář o rušení televize LTE

Pro České Radiokomunikace jako dominantního poskytovatele vysílacích služeb a de facto provozovatele tří ze čtyř celoplošných multiplexů má problematika rušení velkou prioritu.

České Radiokomunikace chystají na středu 27. května další seminář věnovaný problematice rušení televizního signálu mobilními sítěmi LTE. Vyplývá to z pozvánky, kterou začátkem týdne obdržel server DigiZone.cz. Seminář s novináři se bude konat přibližně tři čtvrtě roku poté, co operátor pořádal stejnou akci poprvé. Tehdejšího setkání se zúčastnili kromě vedení Českých Radiokomunikací i zástupci tuzemských plnoformátových televizí (s výjimkou TV Barrandov), tedy veřejnoprávního média z Kavčích hor, Prima TV a pochopitelně i TV Nova. Naše redakce se akce pochopitelně zúčastní a přinese z ní aktuální zpravodajství.

stul

K TÉMATU: České Radiokomunikace se obávají rostoucího rušení televizního signálu

Pro České Radiokomunikace jako dominantního poskytovatele vysílacích služeb a de facto provozovatele tří ze čtyř celoplošných multiplexů má problematika rušení velkou prioritu. Podobně to vidí i Česká televize. Chceme nerušený příjem našich služeb. Problematice se už od počátku velmi intenzivně věnujeme. Účastnili jsme se například měření, které uskutečnily České Radiokomunikace, uvedl loni v září na setkání s novináři vedoucí vysílací techniky veřejnoprávního média Karel Trpák. Kromě ředitele pro regulaci ČRa Marcela Procházky se středečního setkání zúčastní i šéf techniky České televize Ivo Ferkl.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 5. 2015 23:44

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+