Více

Rádio Impuls dostalo od vysílací rady zelenou pro svůj středovlnný okruh

Impuls AM bude vysílat ze stejného stožáru jako Rádio Dechovka, pro jehož účely bylo původně toto stanoviště připraveno. V Líbeznicích už je pro šíření nové stanice vše připraveno.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila na svém posledním zasedání, které se konalo tento týden, licenci pro projekt stanice Impuls AM. Jde o sesterský okruh Rádia Impuls, jež bude šířen prostřednictvím středních vln. Impuls chtěl původně provozovat tento program pod společností Londa, která je držitelem licence pro klasický Impuls a RockZone 105.9, nakonec ale licenci vrátil. Později došlo k zažádání Impulsu AM prostřednictvím společnosti LIN. Právě jí nyní vysílací rada vyhověla a na dobu osmi let ji licenci udělila.

MIF17

K TÉMATU: Projekt středovlnného Impulsu AM není mrtvý, žádá o frekvenci v Líbeznicích

Jak vyplývá ze zápisu regulátora, Impuls AM bude šířen z vysílače Líbeznice, který se nachází nedaleko od Prahy. Ze stejného stožáru už nyní vysílá tematické Rádio Dechovka, které je možné naladit také prostřednictvím stanovišť v Brně a nově i Českých Budějovicích. Impuls AM bude v Líbeznicích využívat frekvenci 981 kHz a maximální vyzářený výkon 10 kW, tedy stejně jako Dechovka. Stanice tak bude dalším rozhlasovým okruhem, který bude středních vln využívat, podobně jako například Český rozhlas nebo komerční Country Radio.

8 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 4. 2014 21:48

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+