Více

Radim Pařízek už staví u Domažlic nový vysílač pro multiplex 4 a Regionální síť 7

Z vojenských garáží na vrchu Čerchov mají vysílat oba multiplexy s programy České televize, Novy a skupiny Pohoda. Kmitočtové příděly od ČTÚ už mají.

Nový vysílač pro televizní multiplex 4 a Regionální síť 7 začal na vrchu Čerchov u Domažlic stavět Radim Pařízek, většinový vlastník operátorů obou těchto sítí, společností Digital Broadcasting a Progress Digital. Upozornil na to Domažlický deník, který zveřejnil i fotografie rozestavěného vysílače umístěného na střeše garáží. Pronájem těchto prostor už dříve Pařízkovi schválila domažlická radnice. List ale spekuluje o problémech s napojením na zdroj elektrické energie, který má v místě pouze armáda.

K TÉMATU: Multiplex 4 získal další kmitočty, dokryje jimi Šumperk, Blansko a Klatovy

Multiplex 4 má vysílat z domažlického Čerchova na kanálu 25, maximální povolený výkon od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) je 6,3 kW. Regionální síť 7 využije kanál 32 s výkonem 20 kW. Podle Martina Roztočila, ředitel vnějších vztahů společnosti Digital Broadcasting, firma počítá se zprovozněním vysílače do konce letošního roku. Bližší termín nechtěl Domažlickému deníku sdělit.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 10. 2013 20:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+