Více

Radim Pařízek nemusí získat všechny regionální televize, kterým končí smlouva v multiplexu 3

České Radiokomunikace se pokouší na poslední chvíli udržet regionální stanice, kterým vypověděly smlouvu na vysílání ve svém celoplošném multiplexu 3. Nabízí jim místo v Regionální síti 8.

Na scénu přichází Regionální síť 8

Multiplex 4 nemusí být jedinou alternativou pro regionální televize, kterým České Radiokomunikace kvůli plánovanému zařazení celoplošného filmového programu Prima Max vypověděly smlouvu na vysílání v multiplexu 3. Do hry vstoupila i Regionální síť 8, kterou stejně jako multiplex 3 provozují České Radiokomunikace a která pokrývá všechna krajská města a jejich okolí. Tato síť sice dosud vystupovala jako „neregionalizovatelná“, operátor tedy nenabízel možnost vysílat jen ve vybraných lokalitách, kvůli regionálním televizím ale svůj původní záměr přehodnotil. Jihočeská televize, Východočeská televize V1 a ostravská televize Polar tak dostaly výhodné nabídky přestoupit z multiplexu 3 do Regionální sítě 8 (viz mapy pokrytí níže), která je na šíření signálu výrazně levnější než multiplex 4 Radima Pařízka.

Regionální síť 8 umožňuje regionalizaci v rámci své sítě i na úrovni jednotlivých vysílačů, potvrzuje mluvčí Českých Radiokomunikací Petra Miterová. Otázka přechodu regionálních televizí z multiplexu 3 do jiných sítí je otázkou obchodních jednání, jejichž bližší podrobnosti nebudeme v tuto chvíli sdělovat. Samozřejmě – budou-li mít jednotlivé stanice zájem o vysílání v Regionální síti 8, pak je možné jejich vysílání do těchto sítí umístit, dodala. Nižší cena za vysílání ale často znamená menší pokrytí než v multiplexu 3 nebo 4, které je v případě Ostravy a východočeských metropolí Hradce Králové a Pardubic soustředěno především na tato města a nejbližší okolí. Také proladěnost Regionální sítě 8 na televizorech není příliš velká, oproti multiplexu 4 má její programy reálně naladěno mnohem méně domácností. Přesto některé televize o nabídce Českých Radiokomunikací vážně uvažují.

Nabídku jsme dostaly, potvrzují televize

Vyjádření představitelů Jihočeské televize, V1 a TV Polar v pokračování článku v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+