Více

Pařízek chce zvýšit sledovanost Relaxu, angažoval bývalého šéfa ČT 1 Dolejše

„Mám na starosti vysílací schéma, což je takové zaklínadlo všech televizí,“ popsal DigiZone.cz svou roli v televizi Relax Radan Dolejš.

Ostravský podnikatel Radim Pařízek pracuje na zvýšení diváckého zájmu svojí televize Relax. Za tímto účelem se spojil s někdejším šéfem prvního programu veřejnoprávního média Radanem Dolejšem, který Jedničku vedl od ledna do konce října 2011. Účast na Pařízkových aktivitách potvrdil DigiZone.cz sám Dolejš. Radim Pařízek mě požádal, zdali bych mu nepomohl s analýzou televize Relax, případným přeprogramováním a novým programovým schématem, konstatoval bývalý šéf Jedničky.

Z ARCHIVU: Radan Dolejš: Nebojím se, že by premiér kritizoval ČT 1 kvůli programu

Ke svému angažmá Radan Dolejš dále uvedl: Vymyslel jsem letní a posléze i podzimní programové schéma. Relax následně zaznamenal stoprocentní nárůst sledovanosti. Mám na starosti vysílací schéma, což je takové zaklínadlo všech televizí, upřesnil Dolejš, který se k Pařízkovi dostal skrze hudbu. První z nich je členem kapely Šlapeto, druhý je bubeníkem v rockové skupině Citrón. Díky spolupráci se má o Vánocích na obrazovce televize Relax objevit mimo jiné speciál k patnácti letům divadla Kalich.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Radan Dolejš odchází z České televize. Jedničku bude řídit Fridrich

Radan Dolejš stál v minulosti za řadou formátů nejen České, ale i komerčních televizí. Jako dramaturg se podílel na Nově na pořadech Horoskopičiny, Novoty, Čundrcountryshow, Ruská ruleta, Na vlastní nebezpečí, Rozjezdy pro hvězdy nebo Silvestr 98. V roli scénáristy připravil Silvestrovský Mejdan roku z Václaváku v letech 2006 a 2007 a soutěž Česká Miss v letech 2005 a 2007. Na obrazovce České televize se objevily „jeho“ pořady Karel Gott 70, 50 let Semaforu, Kapka Naděje – Deset let rosteme s vámi a řada dalších.

18 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 9. 2014 11:59

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+