Více

Radek Přikryl: Budoucností VoD je obsah všude, včetně aut. Tam míří Banaxi

Hovořit budeme zejména o VoD, tedy Video on Demand, videu na vyžádání. A také o nástupu rozlišení Ultra HD, současném stavu a budoucích cílech videotéky v podstatě s planetárními ambicemi.

On-line videotéka Banaxi je u nás známa především ze spolupráce s obchodním řetězcem Tesco, pro který zajišťovala provoz videoslužby Clubcard Kino spuštěné v prosinci 2014. Zákaznická odezva však nesplnila vzájemná očekávání, takže službu po roce provozu společnosti ukončily.

Banaxi jako taková samozřejmě jede dál, protože pro Tesco zajišťovala pouze technický provoz služby. Tady se nemění nic, ba právě naopak. Banaxi hodlá významně expandovat ve všech směrech, a pokud jste zatím o této VoD službě neslyšeli, nebo se vám zdálo, že jste slyšeli, ale jen něco málo, v nedaleké budoucnosti o ní uslyšíte podstatně více.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Z rozhovoru nabitého informacemi se dozvíte o infrastruktuře Banaxi, způsobu odbavování a druzích VoD modelů. A také například o datovém toku a plánech on-line videotéky do budoucna, které někdy hodně překvapí, a vůbec teď nemyslím na připravované vysílání v rozlišení Ultra HD (4K) či novou sekci World Cinema s „globálnějšími“ autorskými právy.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+