Více

Raději odstupte sám, vyzvali radní šéfa Českého rozhlasu. Ani náhodou, odmítl Duhan

Za tři dny bude Rada Českého rozhlasu rozhodovat o osudu generálního ředitele, který v rozhlasu zaměstnával svého syna. Dnes radní obdrží důležitý dokument, co rozhodne o Duhanově osudu.

Neporušuji zákon, tvrdí ředitel

Dva z devíti radních Českého rozhlasu v pátek vyzvali generálního ředitele Petera Duhana, aby raději dobrovolně odstoupil z funkce, protože je velmi pravděpodobné, že tuto středu 7. října bude na mimořádném zasedání Rady ČRo odvolán. Duhan čelí podezření, že porušil zákon, když nechal v Českém rozhlasu zaměstnat svého syna Andreje, který měl poslední tři roky, do konce letošního srpna, pracovat v rešeršním oddělení rozhlasu. Generální ředitel ČRo už ve čtvrtek zaslal radním dopis, v němž vysvětloval působení svého syna v rozhlasu a odmítl, že by šlo o porušení zákona. Vyčíslil také veškeré příjmy Andreje Duhana za toto tříleté období.

Páteční výzvu radních na dobrovolný odchod z funkce Duhan rázně odmítl. V soukromém e-mailu radní naopak silně kritizoval. Ve středu, pokud dojde na hlasování o Duhanově odvolání, přitom bude stačit, aby pro tuto variantu zvedlo ruku šest z devíti radních. A jak celá kauza se zaměstnáváním Andreje Duhana vznikla? Rada má jako svůj poradní orgán Dozorčí komisi, která se zabývá především ekonomickými záležitostmi, a ta si nechala předložit výpisy, ze kterých, jak tomu rozumím, zjistila v seznamu zaměstnanců Českého rozhlasu shodu dvou jmen. Pátrala a přišla na jméno Andrej Duhan. Upozornila na to Radu ČRo. Někteří členové Rady upozornili na dva paragrafy v zákonu o ČRo, ze kterých by mohlo vyplývat, že generální ředitel porušil zákon, popsal serveru DigiZone.cz v rozhovoru už minulý týden místopředseda a mluvčí Rady ČRo Jiří Vejvoda.

O Duhanovi se rozhodne už dnes. Jak to?

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+