Více

Radar na Vyškovsku ruší digitální televizi. Armáda slíbila řešení

Obyvatelům obcí na Vyškovsku a Brněnsku, zejména Sokolnic, Křenovic a Hostěrádek, znepříjemňuje život armádní radar umístěný v Sokolnicích. Ruší totiž vysílání zemské digitální televize. Problémy potvrdilo i měření Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), které mělo odstranit obavy místních lidů z negativního vlivu záření radaru na jejich zdraví.

K TÉMATU: Radar na Chlumecku a rušení televizního vysílání

K potížím dochází zejména v případě, že uživatelé přijímají signál širokopásmovými anténami. Nejvíce těchto případů bylo v Sokolnicích, řekl Vyškovskému deníku ředitel brněnské pobočky ČTÚ Ladislav Sapík. Na rušení televizního vysílání přišlo 55 stížností, z toho 12 bylo oprávněných. Podle Sapíka jde o technicky řešitelný problém, který se armáda zavázala odstranit.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Naruší americký radar v Brdech příjem satelitní televize?

Záření radaru neruší pouze diváky, kteří přijímají televizní signál na individuální antény, ale také zákazníky kabelové televize v Otnicích. Radar ruší vysílání naší kabelové televize. Otáčí se šestkrát za minutu a přerušení signálu se vždycky objeví na programech Prima a Prima Cool vždy jednou za deset vteřin. Trváme na tom, že armáda musí uhradit veškeré náklady, které si vyžádá odstranění tohoto problému, prohlásil starosta obce Pavel Prokop.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 6. 2010 17:07

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+