Více

Názory k článku
Rada pro vysílání bude znovu rozhodovat o zániku původní licence Primy. Přizve RTA

Jan Novák aura:75
1. 8. 2012 17:36 Nový

Re: Rada pro vysílání bude znovu rozhodovat o zániku původní licence Primy. Přizve RTA

Nechápu, proč tehdy vlastně byla Rada aktivní a o odejmutí licence rozhodla. Mohli počkat do kone ledna a licence by zanikla nenaplněním podmínek - 30 dní bez vysílání.

Petr Novák aura:84
Petr Novák Login: PN-Hodonin
1. 8. 2012 18:50 Nový

Re: Parazité

celé vlákno

Jenže, vážený pane Wintere, nebýt těchto, jak Vy píšete, parazitů, kteří v době analogu byli ochotni sdílet své frekvence s TV Premiéra a později Prima, byť je tato neustále utlačovala a odstrkovala, by tu dnes žádná Prima nebyla. A to si mnozí křiklouni (nejen) tady neuvědomují nebo uvědomit nechtějí.

Jan Novák aura:75
1. 8. 2012 19:41 Nový

Re: Parazité

celé vlákno

Ale tak to není. Pro regionálky byla Prima spásou hned od začátku. Sami by nikdy nezaplatili za kanál na některém z hlavních vysílačů, však taky většinou vysílali v místních kabelovkách nebo někde z převaděče. Ovšem povedlo se jim zablokovat si kmitočty pro 4. síť a toho následně využili.
Takže byl to vzájemný obchod vynucený situací, kdy nebyly volné kmitočty. Těch je nyní víc než dost, trvat na pokračování spolupráce nemá žádný racionální důvod.

Lukáš Moulis aura:95
1. 8. 2012 17:49 Nový

Rada

celé vlákno

Tady je hlavně o ten střed pojmu co je změna licenčních podmínek a co je vrácení a tím definitivní ukončení licence.Což jsou podle mě dva zásadní rozdílné pojmy.
Ať sem četl podmínky licence tam i zpátky,nikde se nečetl jak jakých podmínek muže čí nemůže provozovatel licenci vrátit.Na rozdíl o změny původních licen. podmínek,kde jasně napsáno,že s tím musí souhlasit všechny strany.
V tomto jasně udělala Rada chybu,kdy původní licenci bezmyšlenkovitě překlopila a do digtálu a ještě jí dokonce prodloužila.Kdyby tenkrát někdo myslel a stanovil tam jasně, že bez souhlasu leginů Prima svojí licenci vrátit nemůže,dneska by nebylo co řešit.Jen blázen by si mohl myslet,že Prima po uvolnění frekvencí se bude dál trápit s tímto kočkopesem,když nemusí a licenci,muže kdykoliv vrátit.

Holt tak to dopadá,když v Radě sedí tajtrdlící jako Štěpánek:-)
Nyní nezbývá nic jen,že opět stát bude platít za svoje chyby a Péťá Š. se muže jen smát,protože on žádnou chybu přece neudělal a ještě jako svědek bude svědčit ve prospěch jedné strany,aby obhájil to co spackal Totální výsměch

Milda . aura:39
Milda Login: lhamer
1. 8. 2012 19:55 Nový

Re: Rada

celé vlákno

Ano, máte pravdu. Primy i RTA jen využívají chyb v legislativě a snaží se vytřískat ze situace co nejvíc pro sebe. Co ale chtít po Radě, kde sedí vysloužilí politici jak někde v trafice.

Lukáš Moulis aura:95
1. 8. 2012 20:07 Nový

Re: Rada

celé vlákno

Špatně jste měl pochopil,proti Prime já nic nemám,právě naopak.Jen sem komentoval to jak vidím,proč se z toho dělá takový hálo a kdo za tento problém může. :-)
A co má z toho jako vytřískat?Jen konečně stane plnohodnotnou TV a už se nemusí starat o nějaké okna v programu pro RTA.Proti regionálním TV jako takovým nemám nic,jen proti RTA.
Ten kdo sledoval vysílání RTA viděl jakou kvalitu nabízela,naproti tomu jakou jí Prima předávala sledovanost a o jaké se žádné jiným reg. TV nikde ani nesnilo.
Sranda by bylo kdyby Prima zveřejnila kolik měla svoje hospodářské výsledky a kolik ze zisku šlo zpětně do programu.A ten poměr se bude s RTA hodně lišit.RTA byla jen ždímačka na prachy pro Berku :-)

Milda . aura:39
Milda Login: lhamer
1. 8. 2012 20:15 Nový

Re: Rada

celé vlákno

První roku parazitovala Prima na regionálních studiích, které jí dopomohly k celoplošnosti. A po 10 letech zase RTA parazitovala na Primě, která byla zavedenou značkou a předávala RTA sledovanost jak píšete.
Mince má vždy 2 strany a je třeba se dívat na obě, ne jen na tu která se mi hodí.

Lukáš Moulis aura:95
1. 8. 2012 20:27 Nový

Re: Rada

celé vlákno

Ty první léta bych tak jednoznačně neoznačil za parazitování Primy.I z počátku na tom byly regiony (tenkrát ještě zcela nezávislé na nějaké vychytralém "podnikateli")

A co týče té vybudované značky taky nemáte pravdu i tu díky této spolupráci RTA budovala,(logo měla ve vysílání svoje) A možná to byl právě ten problém proč Berka se hned RTA zbavil,věděl,že RTA má ta zkaženou značku kvůli svému "kvalitnímu" vysílání,že fungovat samotně by nemohla,bo by se na ní každý z vysoka vys...

RTA kdyby chtěla mohla se na tento stav a připravit z těch peněz co inkasovala z reklamy mohla klidně spustí svoje vlastní vysílání,jenže to Berka nechtěl,jeho záměr byl úplně jiný.

Pavel Někdo aura:81
1. 8. 2012 20:34 Nový

RTA?

jde jenom o peníze, kdyby chtěli opravdu vysílat, tak dávno mohli, nikdo jim v tom nebrání, spousta regionálních TV si platí svoje vysílače

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+