Více

Rada chce po BBC, aby obnovila svoji českou redakci

Situace okolo dalšího osudu vysílání rozhlasové stanice BBC v České republice se začíná dále komplikovat. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes vydala tiskovou zprávu, ve které se ohradila proti „mediálnímu zkreslení zamítavého rozhodnutí ve věci žádosti o změnu licenčních podmínek rozhlasové stanice BBC“. Zároveň požádala české ministerstvo zahraničí, aby intervenovalo u Ministerstva zahraničí Velké Británie ve prospěch obnovení české redakce BBC.

MIF17

Radní tak znovu potvrdili své rozhodnutí neakceptovat zařazení zpravodajského Rádia Česka do vysílání BBC místo jeho původního českého vysílání. Odmítli však, že by to znamenalo konec BBC v českém éteru. Z rozhořčených dopisů posluchačů je zřejmé nepochopení usnesení Rady. Většina se domnívá, že program BBC musí přestat vysílat. Řada se domnívá, že Rada tomuto programu neprodloužila licenci. Několik posluchačů si usnesení vykládá jako odebrání licence, vypočítává předseda rady Václav Žák.

BBC musí podle Žáka hledat takové řešení své situace, aby bylo v souladu nejenom s jeho licenčními podmínkami, ale také s platným zněním zákona o vysílání. Přestože provozovatel nyní porušuje zákon o vysílání, jakož i licenční podmínky, má dostatečný časový prostor, aby svou situaci vyřešil, dodal předseda vysílací rady.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 6. 2006 23:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+