Více

Rada Českého rozhlasu o budoucnosti Rádia Wave a ředitele Kasíka

O osudu pražského vysílání ČRo 4 – Rádia Wave z analogového vysílače Cukrák a setrvání generálního ředitele Českého rozhlasu Václava Kasíka ve funkci bude na dnešním veřejném zasedání jednat Rada ČRo. Zasedání proběhne od 14 hodin v budově Národního muzea v Praze. Kasík na něm má předložit vlastní představu řešení kauzy Wave, v níž se většina radních dožaduje, aby tato veřejnoprávní stanice pro mladé opustila analogovou frekvenci 100,7 MHz, původně určenou pro středočeské vysílání ČRo.

MIF17

Na pořadu dne může být i hlasování o odvolání Václava Kasíka, neboť rada na jednom z dřívějších zasedání odsouhlasila, že výměnou středočeského vysílání za Rádio Wave na středočeské frekvenci 100,7 MHz Kasík porušil zákon. Úvaha, že buď se vypne Wave, nebo mě Rada může odvolat, je sice na místě, ale nevidím to jako střet s Radou, řekl Kasík dnešním Hospodářským novinám. Aby byl generální ředitel ČRo odvolán, musí pro toto usnesení hlasovat šest členů rady.

Rozhlasová rada má devět členů, po rezignaci Štěpána Kotrby jich je ale reálně pouze osm. Dva radní jsou podle informací serveru DigiZone.cz na dovolené. Pro Kasíkovo odvolání by tedy muselo hlasovat všech šest přítomných členů Rady ČRo.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 4. 2007 14:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+