Více

První terestrické testy Ultra HDTV se uskutečnily v Itálii

Itálie se stala testovacím králíkem pro nástupce formátu HDTV. Podle serveru adtv začala v oblasti Turína zkušební transmise kanálu v SHV. Protože standard DVB-T by kanál díky datové náročnosti nedokázal přenést, využívá se v Itálii pro přenos DVB-T2. Ten na rozdíl od svého předchůdce dokáže navýšit datovou kapacitu ještě o zhruba 40 % až na 40 Mbps. Tímto způsobem je možné přenést buďto tři až čtyři kanály v HDTV nebo jeden v rozlišení SHDTV.

MIF17

Testy v Turíně mají odzkoušet funkčnost DVB-T2 pro přenos tohoto formátu obrazu, a to jak z pohledu distribuce, tak i s ohledem na spolehlivost a rušení v různých provozních podmínkách. Dostupnost SHV na trhu se počítá v horizontu okolo deseti let. Italská televize RAI získala spolu s japonskou NHK a britskou BBC speciální cenu za přínos za projekt Super High Vision (SHV).

SHV přináší 16 krát větší rozlišení než stávající HD. Testy tohoto formátu, které nedávno proběhly na satelitu, se přenášely v rozlišení 7680×4332 pixelů místo stávajících 1920×1080 pixelů používaných pro HD vysílání. Bližší informace o SHV, které se také někdy označuje jako Ultra HDTV, můžete najít v internetové encyklopedii Wikipedia.

15 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 12. 2008 15:44

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+