Více

První pohled na LG Signature OLED65E6

Zatímco G6 čeká na své říjnové uvedení, E6 už na prodej je. V obou případech se ale ještě dolaďuje firmware. Tyhle OLED krásky si rozhodně zasluhují to nejlepší.

Moderní televizor s ultratenkou obrazovkou OLED (špička má asi 3 mm) nevyžadující žádné podsvícení LED diodami bývá dnes snad bez výjimky koncipován jako co nejtenčí, doslova několikamilimetrový s elektronikou umístěnou buď v podstavci, nebo v přídavném „hrbu“ v zadní části obrazovky.

Nebo je použita kombinace obojího.

Jinou cestou bohužel nejde ani LG OLED65E6 a chtěl bych se jednou dočkat „normálně koncipovaného televizoru OLED hlubokého třeba dva, tři centimetry po celé části panelu, s tuhou konstrukcí, která nebude mít problémy při převážení ani při instalaci, a externí zvukovou lištou, ke které půjde doplnit solidní „basák“.

Tohle se ale nezamlouvá marketingovým mágům a pro designéry je to zjevně moc obyčejné. E6 je tak navržena velmi podobně jako G6, přičemž konkrétní porovnání najdete níže. Vizuálně vzato se ostatně od sebe prakticky neliší. Tedy s výjimkou rozměrného plochého plátu podstavce, na kterém je E6 postavena.

Porovnání vzhledu obou televizorů můžete vidět v galerii.

K TÉMATU: První pohled na LG OLED65G6V

TP Vision (Philips) uvádí svou první OLED. Televizor uvidíme na veletrhu IFA

Loewe uvede na trh novou řadu Ultra HD OLED televizorů

Panasonic TX-65CZ950 (první pohled): Viděl jsem budoucnost aneb první OLED s certifikací THX

LG Signature OLED65E6 je navržena v konceptu „obraz na skle“, má jednu sadu tunerů, obrazovku s rozlišením Ultra HD (4K), plnou podporu H.265/HEVC, tedy jak na tunerech, tak například na rozhraní USB, a používá operační systém WebOS 3.0. Nechybí ani podpora technologie HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah), která je už plně funkční, což jsem si také mohl při zkoušení ověřit. À propos, HDR. LG udává, že televizory OLED a tzv. Super UHD, které mají LCD obrazovky, vyhovují standardu HDR 10 i komplexnějšímu Dolby Vision. V případě běžných televizorů s rozlišením Ultra HD (4K) je zabudována „pouze“ podpora systému HDR 10.

Pokud se ptáte po prodejní ceně, LG OLED65E6 přijde na 187 999 Kč. Dost ale bylo úvodu a podívejme se, jak se při krátkém, pouze několikahodinovém zkoušení přímo u výrobce televizor jevil. Vezmu to svižně, další informace najdete u výše zmiňovaného článku popisujícího OLED65G6V.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najděte v ní několik galerií, srovnání s dražším OLED televizorem G6 (LG OLED65G6V) či informace o kompatibilitě s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+