Více

Provozovatelé polské satelitní platformy dodají divákům HDTV přijímače

Polská mediální skupina ITI, které v zemi provozuje placené satelitní vysílání pod značkou ‚n‘, uzavřela smlouvu na dodávku set-top-boxů připravených na vysoké rozlišení (HD). ITI koupí přijímače od firmy Advanced Digital Broadcast (ADB), která pracuje v oblasti digitálních televizních systémů a řešení pro interaktivní televizi. Uvedl to server Digital Media Europe.

MIF17

Satelitní platformu ‚n‘ si mohou polští diváci předplácet od října minulého roku. Nabídka čítá přes 200 digitálních programů a její součástí je i HD obsah. Společnost ADB se skupinou ITI uzavřela už dříve výhradní technologické partnerství a dodávka set-top-boxů pro HDTV spadá do jeho rámce.

Digitální přijímače dodávané polským předplatitelům budou obsahovat také software domácí multimediální platformy (MHP), jehož součástí bude i aplikace videa na vyžádání. Set-top-box bude dodávaný také ve variantě s pevným diskem a službou osobního videorekordéru (PVR). Diváci tak získají možnost nahrávat si televizní vysílání bez ztráty kvality.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+