Více

Provozovatel televize Metropol udělal symbolickou tečku za její existencí

Vysílání metropolitní televize nahradila na území hlavního města nová stanice Praha TV. Spolu s Československou filmovou společností ji provozuje ostravský Polar.

Provozovatel televize Metropol, společnost MF TV, udělal pomyslnou tečku za existencí této pražské televize. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém posledním zasedání seznámila se skutečností, že tato firma vrátila její vysílací licenci. Televize Metropol vypnula své vysílání na konci června, kdy její vedení oznámilo, že nesplnila očekávání a tudíž nemá v tomto projektu cenu dále pokračovat. Metropol patřila vydavatelství Mladá fronta, to se rozhodlo ke stejnému datu také ukončit činnost společnosti MF TV. Původním provozovatelem Metropol TV byla stejnojmenná společnost, která skončila loni v insolvenci.

MIF17

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nová metropolitní TV Praha zahájí vysílání úderem 18. hodiny, prozatím testuje

Od 1. července vysílá na bývalé pozici po televizi metropol nová stanice Praha TV. Jak již z jejího názvu vyplývá, zaměřuje se opět na dění v hlavním městě, které prokládá krátkými dokumenty. Provozovateli Praha TV jsou Československá filmová společnost a ostravská televize Polar, v jejímž zázemí studiové pořady programu vznikají. Nová metropolitní televize však nevysílá všude, kde její předchůdkyně TV Metropol. Platí to pouze pro Regionální síť 4 společnosti Prague Digital. Zařazení Praha TV do nabídky kabelovýchIPTV operátorů bude záležet na jednáních. Stanice se tak neobjevila mj. ani v rozvodech společnosti UPC.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 7. 2014 19:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+