Více

Provozovatel Šlágr TV získal „licenci“ pro dětský blok TV Písnička

TV Písnička se nyní stane trvalou součástí názvu stanice Country no.1. Program je v tuto chvíli dostupný v DVB-T a kabelových rozvodech, plánuje však i distribuci na satelitu Astra 3B.

Provozovatel televize Šlágr, společnost Šlágr TV, získala na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlas s nasazením dětského bloku TV Písnička. Vyplývá to z jejího aktuálního zápisu, v němž se však nehovoří o nové licenci, ale o úpravě názvu stávajícího programu Country no.1, kde bude tato vnořená stanice vysílaná. Nové označení sesterského kanálu Šlágr TV tak bude „TV Písnička a Country no.1“. V souvislosti s uděleným povolením souvisí také úprava programového vysílacího schématu. Naší redakci se bohužel vyjádření výkonného ředitele Roberta Kvapila získat nepodařilo.

MIF17

K TÉMATU: Country no.1 bude mít možná více verzí, provozovatel připravuje dětskou televizi

V nedávném telefonickém rozhovoru pro server DigiZone.cz Kvapil nevyloučil, že Country no.1 by se mohla dočkat více verzí. Vysílání by se tedy lišilo například na satelitu a v kabelových rozvodech, případně v zemském vysílání. Vše je ale prozatím ve fázi úvah, protože tematická televize ještě na družici Astra 3B nevysílá. Provozovatel nyní čeká, až mu vysílací rada satelitní licenci udělí. Country no.1 vysílá prostřednictvím multiplexu 4 ostravského podnikatele Radima Pařízka (společnost Digital Broadcasting), sesterská stanice Šlágr TV dala naopak přednost multiplexu 3 Českých Radiokomunikací.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 12. 2014 7:39

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+