Více

Provozovatel O2TV se rozdělí na dvě společnosti, akcionáři „promluví“ za měsíc

Na nově vzniklou společnost přejde zejména majetek související s fixní a mobilní infrastrukturou, datová centra a majetek potřebný pro poskytování velkoobchodních služeb.

Přesně za měsíc, konkrétně 28. dubna, budou akcionáři rozhodovat o rozdělení společnosti O2 Czech Republic na dvě firmy, a to na řádné valné hromadě, která se uskuteční v prostorách Fora Karlín. Druhým, nově vzniklým subjektem by se měla stát Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). O2 a CETIN budou po rozdělení dvě nezávislé společnosti s různým managementem, kde CETIN bude v pozici dodavatele O2. Postavení věřitelů obou společností se po rozdělení nezmění. O2 Czech Republic je na našem trhu mimo jiné největším provozovatelem IPTV, zajišťuje i chod služby O2 Videotéka.

ČTĚTE TAKÉ: Stanice O2 Sport odstartuje 15. srpna. Chce nabídnout to nejlepší, co bude k dispozici

Projekt rozdělení, který je akcionářům k dispozici, je rozsáhlý dokument (cca 8000 stran) s detailní analýzou dopadu rozdělení. Na jeho přípravě spolupracovali renomovaní ekonomičtí a právní poradci, uvedl mluvčí společnosti Martin Žabka. Na nově vzniklou společnost přejde zejména majetek související s fixní a mobilní infrastrukturou, datová centra a majetek potřebný pro poskytování velkoobchodních služeb. Akcie nové společnosti nebudou obchodovány na burze. CETIN tak bude mít povinnost nabídnout akcionářům, kteří budou na valné hromadě hlasovat proti rozdělení, odkup akcií.

9 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 3. 2015 12:42

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+