Více

Pařízkovy multiplexy jsou kvůli úvěrům kompletně zastaveny ve prospěch věřitelů

Radim Pařízek si nepůjčoval jen od bank, ale také nebankovních institucí. Desítky milionů korun dluží i realitnímu magnátovi Luďku Fabingerovi obviněnému v kauze H-System.

Pod kontrolou České spořitelny

Téměř dvousetmilionové dluhy má společnost Digital Broadcasting, která provozuje celoplošný televizní multiplex 4. Během letošního jara získali její věřitelé zástavní práva na tři čtvrtiny podílů společníků firmy. Čtvrtina společnosti, kterou většinově ovládá ostravský podnikatel Radim Pařízek, byla zastavena již dříve, takže operátor je kompletně pod kontrolou věřitelů. Nejde přitom jen o bankovní subjekty, Digital Broadcasting si půjčovala i od nebankovních firem. Loni v létě uzavřela úvěrovou smlouvu se společností Owesco, která patří Luďku Fabingerovi, loni obviněnému kvůli údajnému vyvádění majetku zkrachovalé společnosti H-System. Právě ve prospěch Fabingerovy firmy před třemi týdny zastavila jeden z podílů společnosti Rádio Čas ve firmě Digital Brodcasting.

Zástavě předcházela poměrně zajímavá logistika. Protože operátora multiplexu 4 vlastní dvě společnosti (Rádio Čas a Cairo Build) a podíly obou již byly zastaveny ve prospěch České spořitelny, u které má Digital Broadcasting zřízenou úvěrovou linku až do roku 2022, muselo nejprve dojít ke změně společenské smlouvy, která umožnila jednomu majiteli vlastnit více podílů v Digital Broadcasting. Podíl Rádia Čas, které mělo ve firmě 75 procent, se tak rozdělil na dvě části: jednu s 50-procentním podílem v provozovateli multiplexu 4, druhou s podílem 25 procent. Česká spořitelna zároveň musela souhlasit se zrušením zástavního práva na podíl Rádia Čas a uzavřít novou smlouvu o zástavním právu na jeden z jeho dvou nově deklarovaných podílů. Banka tak má nyní v zástavě jak podíl Rádia Čas, tak dalšího spoluvlastníka Digital Broadcasting, společnosti Cairo Build.

 

Foto: archiv DigiZone.cz

Multiplex 4 po restartu pod Radimem Pařízkem stihl "nasekat" dluhy 200 milionů korun

Multiplex 4 je od svého restartu ve ztrátě

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+