Více

Projekt Radima Pařízka TV Telka bude vysílat i na satelitu

TV Telka, projekt majitele ostravského Rádia Čas a připravované dětské digitální televize Pohoda Radima Pařízka, může začít vysílat prostřednictvím satelitu. Společnost Digital Broadcasting, která by měla být provozovatelem tohoto programu, získala na svém posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci na šíření signálu přes družici.

Z ARCHIVU: Pařízkova TV Telka může vysílat v DVB-T na Ostravsku i v síti UPC

Tato stanice měla být původně určitou přípravou na rozjezd celoplošného digitálního kanálu TV Pohoda, který však ještě nevysílá. Pařízek ji však může spustit, pokud požádá RRTV o vydání takzvané kompenzační licence. Televize už ji měla, ovšem díky stížnosti neúspěšných žadatelů o celoplošné digitální licence před několika lety o ni přišla. Stanice se má zároveň přejmenovat z TV Telka na Telka. Pařízek počítá s vysílání pro Českou a Slovenskou republiku.

ČTĚTE TAKÉ: Insolvence neohrozí spojení s chystaným projektem, ujišťuje Public TV

MIF17

Digitální televize Pohoda určená především mladým divákům, měla podle posledních informací, které sdělil serveru DigiZone.cz koncem loňského roku, odstartovat letos na jaře, k čemuž ovšem nedošlo. V souvislosti s tímto úspěšným moravským podnikatelem se hovoří také o možném spojení s lifestylovou televizí Public, jejíž provozovatel je v současné době v insolvenci. Pařízek je kromě Rádia Čas také provozovatelem rozhlasové Dálnice, která v loňském roce vyvolala vlnu odporu.

Vyjádření k tomuto projektu se bohužel nepodařilo od Radima Pařízka získat, jelikož dlouhodobě nezvedá svůj telefon.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 7. 2012 11:21

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+