Více

Názory k článku
Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

Daniel Neumann aura:88
Daniel Neumann Login: Dadi35
11. 1. 2011 0:27 Nový

RE: Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

celé vlákno
Je pravda, že sport na Primě nebýval zrovna nejlepší, ale rozhodně si myslím, že zrušení (redakce) sportu není pro televizi Prima krok správným směrem. Asi je ten sport stál nemalé peníze, ale jeho zrušením můžou přijít o další díváky a může to jít s nima od 10 k 5. Z mého pohledu potřebuje Prima razantně oživit vysílání něčím výjimečným, protože pokud chce dosáhnout lepší sledovanosti, tak musí investovat do něčeho, co diváky přitáhne k obrazovce a né rušit pořady, aby ušetřila. Je fakt, že sama Prima o těchhle věcech moc nerozhoduje (spíše vlastník), ale je třeba s tím, Primo, něco dělat.
Stefan Bukovan aura:77
buko1 Login: buko1
11. 1. 2011 9:20 Nový

RE: Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

celé vlákno
Prečo by to výnimočné mal byť práve šport? Pri existencii čisto športových staníc (Nova sport, Sport 1, Sport 2, Digi sport, Sport 5, Eurosport, Eurosport 2 a ďalších) je pchanie športu na komerčnú stanicu zbytočné. Naviac keď existuje aj verejnoprávna čisto športová stanica ČT4 dostupná pre takmer 100 % populácie v DVB-T. Správne vyhodnotili že sú to pre nich zbytočne vyhodené peniaze - exkluzivita je drahá.... Mne osobne šport na komerčných staniciach vôbec nechýba a pochybujem že to čo Prima doteraz zo športu vysielala pritiahlo nejak extra veľa divákov.
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
11. 1. 2011 9:42 Nový

RE: Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

celé vlákno
Díky kabelovce mám k dispozici sportovních stanic až moc. Proto mi osobně sport na Primě také nebude chybět. Dnešní sport je ale čistě komerční záležitost a právě proto snad na komerční stanice patří. Už i takové olympiády moc amatérské nejsou, ale budiž, tak velké sportovní akce svátečního celosvětového charakteru mohou být i na stanicích veřejnoprávních. Pro příznivce sportu je ale samotná ČT4 samozřejmě málo. V těch nejoblíbenějších sportech se stále něco děje a nelze důležitá sportovní utkání vysílat většinou jen ze záznamu. I ty nejsledovanější zápasy hokejové, fotbalové, košíkové, akce lyžařské, atletické a další, se odehrávají v podobném čase a proto by na to jedna stanice s přímými přenosy nestačila.

Sportovním fanouškům nakonec ani tak nezáleží, která stanice akci vysílá, stačí když je v dosahu jejího příjmu. Ať už je to specializovaná sportovní stanice, nebo plnoformátová, jako Prima.
Jean Valjean aura:74
11. 1. 2011 18:26 Nový

RE: Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

celé vlákno
Přesně tak - je tady spousta sportovních stanic dalších, takže divák si může jenom vybrat. A že se jedná o placenou TV (pro případné rejpaly, kteří by tím chtěli argumentovat)? Tak na to si holt budou muset zvykat čím dál častěji, že doba "zadarmo" je nenávratně pryč a za všechno se platí.
Pamětník aura:77
Pamětník Login: pametnik
11. 1. 2011 9:02 Nový

Re: No hlavně

celé vlákno
TV stanice je bussines jako každý jiný. Žádná charita, ani výchovná instituce. Ač jsou zde některými neustále zesměšňovány publikované výsledky sledovanosti, bosům privátních stanic to asi stačí. A jen ti mohou a samozřejmě rozhodují o tom, kudy se ubírá jimi řízená stanice, na co věnuje peníze, co prosazuje, kterou část diváků chce oslovit a přitáhnout ke své obrazovce. Zda je sledovanější a proto pro ně důležitější sport, nebo VIP a KRIMI zprávy, to chtě nechtě musíme ponechat na nich samých. Zda jim to ale pomůže, nebo ne, to se teprve uvidí a i manažeři skládají majitelům účty a musí obhajovat své postupy.

Dnešní majitelé komerčních TV jsou většinou nadnárodní uskupení, pro které je český TV trh jen jednou z mnoha aktivit. Dlouhodobé záměry a národní preference nejsou našim divákům většinou známé, proto tyto záležitosti nechtějme řešit za ně, nebo jim přímo, několika hlasy na "malém" českém webu, nechtějme radit, i když to může být myšleno sebeušlechtileji.
Eva Myšíková
Eva Myšíková Login: E-Mysak
11. 1. 2011 10:07 Nový

Krok zpátky

Myslím si, že kompletní zrušení sportovní redakce je obrovský krok zpátky. Jakkoliv sport na Primě neměl valnou sledovanost, do komplexního zpravodajství podle mě patří, aby si tam opravdu každý našel to své. Uvidíme, jak redaktoři, kteří se o sport nikdy nezajímali, zpracují sportovní reportáž, až přijde nějaký významný a neopomenutelný sportovní moment..

A jen mimochodem, moderátorka se jmenuje Bára Niničová, ne Ničová.. ;)
David Novák aura:21
11. 1. 2011 11:55 Nový

Sport na Primě

celé vlákno
Super rozhovor, moc díky za něj. Já osobně nejsem spokojený s odchodem sportu z Primy a to jak v rámci přímých přenosů, tak i sportovních zpráv. Osobně si myslím, že paní Obzinová vyšvihla zprávy této televize o úroveň výš, než její předchůdce Pavel Zuna. Sledovanost je obrovská (ratingy nad milión a share mezi 30 - 40%), nové formáty zabodovaly a hlavně zavedla novou grafiku a kompletně nový vzhled zpráv, který je bezkonkurenčně nejlepší na našich obrazovkách. Na druhou stranu mě její nechuť ke sportu vadí, Prima je druhá nejsledovanější televize u nás a měla by nabízet kompletní zprávy. Je sice hezké, že Krimi zprávy a Krimi plus úspěšně sráží sledovanost neotřesitelných Televizních novin dolů, ale spíše bych se zamýšlel nad zlepšením klasických zpravodajských relací jako je sport a počasí, než je rovnou zrušit a nabízet takovouto alternativu. Ony se i ty Krimi zprávy za čas zají a diváci budou chtít mít kompletní servis - což jsou zprávy, sport, počasí a pak klidně něco na odlehčení jako jsou bulvární VIP zprávy. To ale nyní na Primě nemají. Osobně si tak myslím, že se klasické relace na Primu zase po čase vrátí.

Ještě bych se zmínil o Euru 2008 - kromě toho, že Prima s ním dosahovala rekordních čísel, tak byl tento šampionát pro českého diváka přínosem jedné důležité informace a sice, že velké sportovní akce umí kromě České televize dělat i někdo jiný. Do té doby to byla jen Česká televize, která byla dívatelná a Prima se svou Formulí 1. Fotbal a hokej na Nově byla tragédie a když se nějaká práva dostala na Primu, tak to nebylo o moc lepší (i když na Poulíčka a Tittelbacha neměli :D). Euro 2008 ale ukázalo, že Prima dokáže udělat podobné akce moderně, zajímavě a kvalitně. Ano, na ČT to po komentátorské stránce určitě nemělo, ale zase to mělo švih, vysílali se zajímavější reportáže, bylo to modernější a nepůsobilo to tak důchodcovsky, jako ze šílených naklíčovaných studií ve stylu 90. let na Kavčích horách. Osobně jsem v tu dobu věřil, že Prima znovu vybojuje práva na Formuli, začne získávat více práv na fotbal a že třeba spolu s Novou sport udělá podobnou dohodu na vysílání nějakých zápasů NHL, jako kdysi měli podobnou výměnu s Gambrinus ligou. A byl jsem si jistý, že by se Prima ve sportu neustále zlepšovala, až by byla na velmi dobré úrovni. Bohužel se stal přesný opak a sport z Primy totálně zmizel. Ono je jedno, kolik existuje sportovních kanálů. Češi jsou sportovní národ a práva na větší akce by byly pro každou celoplošnou televizi obrovským přínosem, protože každý by dal spíše přednost MS ve fotbale na Primě, než třeba na Digi sport nebo Sport 1. Proto si myslím, že Prima udělala chybu.
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
12. 1. 2011 15:15 Nový

Re: Sport na Primě

celé vlákno
Euro 2008 na Primě bylo prošpikované reklamou a bez jakýchkoliv rozborů ze studia. Jsem rád že amatérská Prima se přestala montovat do sportu a skončilo přeplácení práv na velké sportovní události. Pro diváka nejzajímavější sporty tak vysílá ten kdo to umí zpracovat nejlépe – ČT.
David Novák aura:21
13. 1. 2011 11:22 Nový

Re: Sport na Primě

celé vlákno
Zvláštní, že většina Čechů měla jiný názor a Euro na Primě si chválili ;)
Kuba Melín aura:93
Kuba Melín Login: kuba.melin
14. 1. 2011 11:47 Nový

Re: Sport na Primě

celé vlákno
S tou chválící většinou bych byl opatrný.
My jsme tehdy například sledovali EURO na ORF HD, protože technická kvalita na Primě byla otřesná a nekoukatelná.

Co se týče úrovně EURA na Primě po redaktorské stránce, tak komentář byl lepší průměr, spíše příjemněji překvapil, protože od Primy jsem tehdy čekal propadák. Ale pustil jsem si to opravdu dvakrát a pak už jen Rakušáky, protože na ten obraz Primy se nedalo dívat.
David Novák aura:21
14. 1. 2011 18:33 Nový

Re: Sport na Primě

celé vlákno
Tak to, že je Prima s obrazem na štíru je věc druhá ;-) Já hodnotil spíše jak to bylo zvládnuto dramaturgicky ;-)
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
16. 1. 2011 14:50 Nový

Re: Sport na Primě

celé vlákno
Jenže hodnotit je třeba komplexně ze všech stran a ne jen vypíchnout jednu věc a ostatní přes prima růžové brýle ignorovat.
pepa novák aura:50
11. 1. 2011 18:01 Nový

cílejí na jinou skupinu diváků

na Primu jsem se díval, když dávali zajímavý fotbal, třeba Premier League či kdysi F1. Mělo to docela úroveň včetně studia. To co mě zajímá přestali vysílat, tak jsem se přestal dívat. Jednoduché.. prostě v Primě cílejí na jiné skupiny nežli sportovní fandy.
izak izak aura:100
13. 1. 2011 11:48 Nový

Huraaa ... jeste CT1 a CR radiozurnal

Takze vazeni, to je skvela sprava, i kdyz mi to muze byt jedno, nebot primu neplatim.

naopak bych zruzil sport na CT1 a radiozurnalu, asi i CT Sport bych zavrel .... proc ?
protoze sport je ryze komercni zalezitost a ja to nehodlam platit, nehodlam platit premrstene platy sportovcu a to co se kolem sportu deje, chcete delat sport OK, ale za sve a ne ze ja budu doplacet ze svych dani a poplatku za takovehle svinstvo, kde se perou penize z kriminalni cinnost a okradaji obcane.

pak mi totiz bude srdecne jedno, kolik berou sportovci a kolik ten cirkus stoji, nebudu to platit ja a budou si to platit lidi, co to to maji zajem, pak to bude v naprostem poradku !

Sam jsem ve sportovni organizaci a jeji provoz si platime z velke casti sami, pak nas dobrovolne sponzoruje jedna firma ... ale to je lokalni zalezitost dobrovolniku, co to delaji pro zabavu.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+