Více

Proč šéf Primy Marek Singer skončil ve vedení švédské skupiny MTG?

Souvisí odchod jediného Čecha z nejvyššího managementu polovičního vlastníka Primy se spekulacemi o prodeji podílu MTG v této televizi Andreji Babišovi?

Z dočasného ředitele opět generálem

Je to shoda náhod, nebo dobré načasování? Když švédská mediální skupina Modern Times Group (MTG) minulý týden ve středu oznámila, že její výkonný viceprezident pro vysílací operace ve střední a východní Evropě Marek Singer rezignuje na svoji funkci a nadále se bude plně věnovat výhradně vedení české televizní skupiny FTV Prima, nejednoho manažera z televizní branže napadlo, zda tento krok nesouvisí se „zaručenými zprávami“, že Primu kupuje Andrej Babiš a jeho Agrofert. Singer byl viceprezidentem MTG dva roky, z toho poslední déle než rok souběžně vedl i Primu, které předtím šéfoval v letech 2008 až 2013. Jeho návrat do ředitelské funkce na Primě loni v březnu byl vynucený okolnostmi: ze dne na den skončil tehdejší generální ředitel Martin Konrád a neměl žádného nástupce.

Singer měl Primu vést jen dočasně, než doplní management, nastartuje novou strategii skupiny a najde nového řádného generálního ředitele. Je to dočasné do té doby, dokud nebudu spokojený s tím, jak naplňujeme naši strategii. Může to trvat tři měsíce, což by bylo báječné, ale i šest nebo dvanáct měsíců. Prostě do té doby, než budu věřit, že to běží, a pak začnu hledat generálního ředitele, protože ho samozřejmě nemůžu dělat natrvalo, řekl Singer loni v březnu v rozhovoru pro DigiZone.cz. Odchod svého předchůdce Martina Konráda a jeho zástupce Pavla Kejly vysvětloval potřebou změny strategie ve výrobě původních pořadů, větší koordinaci televizního vysílání s internetem a vzniku placených služeb po vzoru mateřské MTG. Prima je pro mě velkou prioritou a je tady velká příležitost, takže to rozhodně nechci pustit, aniž bych si byl jistý, že to funguje, ujišťoval Singer.

 

Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Marek Singer vedl Primu už v letech 2008 až 2013, poté jej na rok vystřídal Martin Konrád. Do funkce generálního ředitele se vrátil loni v dubnu.

Prima rok 2013 a potom pád

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+