Více

Názor k článku
Proč je tak důležité, jakým způsobem zanikne stará licence Primy?

Jan Novák aura:75
17. 1. 2012 12:59

Re: manželství

celé vlákno
Není pravda třeba toto: "Nabídku, že bude centrálním programem pro regionální televizní vysílání, dala státu sama Prima." To platilo jen v roce 1994, nikoliv při prodlužování licencí nebo přechodu do digitálu - tam už s tím Prima nesouhlasila, ale neměla jinou možnost. Jakékoliv změny zablokovala právě Rada a zrovna Štěpánek byl jedním z těch, kdo loboval za RTA. Licence z roku 1994 totiž mohla bez problémů skončit svým vypršením a následovat ji mohla již licence zcela jiná.
Nesmyslem je také toto: "Jenže důvody symbiózy regionů s centrálním programem Primy nikdy nebyly pouze technické, nýbrž také ekonomické. A ty trvají." Rada ani stát rozhodně neudělují licence kvůli ekonomickým důvodům vysilatelů, to je jejich starost. Co by se stalo, kdyby Prima zkrachovala? Měl by stát nařídit, aby regiony z ekonomických důvodů převzala jiná TV?
Celý tento jeho článek je prostě jen příprava pole k arbitráži.
Je až neuvěřitelné, že bývalý úředník Rady tady vystupuje za soukromé zájmy, proti zájmům Rady i státu. Státní úředník by měl hledat vše pro obranu zájmů státu, ne dodávat potenciální protistraně munici. Ale to se u nás nenosí.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+