Více

Primě se propadají tržby, hlavní problém má však spolumajitel MTG v Rusku

UVNITŘ GRAFY – Společnosti MTG, která spoluvlastní Primu, se letos zvyšují tržby, přestože v Česku se příjmy Primy propadají. Hlavní potíž má skupina ale v Rusku, které chce omezit zahraniční vlastníky médií.

Spoluvlastníkovi televize Prima, společnosti MTG, se letos zatím daří lépe než loni. Ačkoli v čistém zisku firma mírně zaostává za loňskem, tržby jí výrazně rostou. Zatímco celkové příjmy MTG rostou, v Česku firma jen vzpomíná na loňské časy. Letošní tržby Primy jsou totiž zatím výrazně nižší než v roce 2013. Za vším stojí cenová politika konkurenční televize Nova, která před rokem výrazně zvýšila ceny reklamy, čímž řadu inzerentů vyhnala ke konkurenci. Letos však Nova ceny snížila zpět a vše se začalo vracet do “starých kolejí” roku 2012. Hlavní problém má MTG nicméně na jiném než na českém trhu. V Rusku totiž Duma rozhodla, že v mediálních firmách budou moci zahraniční vlastníci držet maximálně 20 %.

 Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+