Více

Prima zvýši investice do Coolu kvůli chystanému kanálu Novy

Generální ředitel televize Prima Marek Singer v rozhovoru pro ekonomický deník E15 potvrdil, že jako obranu proti blížícímu se startu chystaného mužského kanálu od Novy bude provozovatel Primy Cool výrazněji investovat do této stanice. Nechtěl ale prozradit o kolik. V tuto chvíli zatím není podle jeho slov na co reagovat. Nova označila svůj připravovaný program pracovním názvem Kanál 5.

ČTĚTE TAKÉ: Prima minulý týden opět rekordní, Nova se nemůže vyhrabat z letních čísel

To, co víme, je, že Nova dostala licenci na mužský kanál. Ten ale může podle obsahu licence vypadat velmi různě. Naše strategie je postupně s rostoucími čísly Cool sázet více a více na vlastní tvorbu. Typově to bude kombinace zábavných věcí a hraných dokumentů v ulítlém duchu, konstatoval Singer. Prima se prý zároveň poučila z některých neúspěšných formátů, jakými byly například pořady Šéfka, Čápi s mákem nebo Farmář hledá ženu.

MIF17

AKTUALIZOVANÁ TABULKA: Vývoj podílů českých televizí na sledovanosti za jednotlivé týdny roku 2011

Zjistili jsme, že společné česko-slovenské projekty se ne pokaždé dají naladit na stejnou vlnu, že míra federalismu je v Česku omezená, uvedl generální ředitel televize Prima Marek Singer. Poučením je podle něho také to, že ne všechny pořady vysílané ve všedních dnech mohou mít úspěch také o víkendu. Šťastné nebylo ani nasazení některých novinek po premiéře konkurenční projektů. Máme méně novinek a nasadili jsme je tak, aby měly určitou šanci, řekl k podzimnímu schématu Singer.

16 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 9. 2011 11:37

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+