Více

Prima údajně neodvolala souhlas k vysílání na Slovensku

Televize Prima údajně neodvolala svůj souhlas pro šíření jejího hlavního programu ve slovenských kabelovkách a satelitních platformách. S touto informací přišel dnes server Mediálne.sk, kterému ji potvrdil jeden z operátorů. Prima před několika lety udělila paušální souhlas společnému sdružení kabelových operátorů, a ten do dnešního dne prý neodvolala. Nicméně veřejně Prima deklaruje, že nemá zájem být šířena ve slovenských kabelovkách protože nakupuje práva na akviziční pořady jen pro území České republiky.

Nicméně její náhlý postoj údajně souvisí se širší dohodou českých a slovenských televizí, které se navzájem dohodly, že si nebudou konkurovat na cizích trzích. Z tohoto důvodu prošetřuje vyřazování Primy ze slovenských kabelovek i tamní antimonopolní úřad protože vícestranná dohoda o nekonkurenci může vést k porušení pravidel hospodářské soutěže.

Nejdál zašel slovenský kabelový operátor Satro, který požaduje přímý souhlas Primy ohledně šíření jejího signálu a chce o něm jednat. Podle neoficiálních informací je ochoten přistoupit i na variantu tzv. black-outů, kdy by vysílal jen pořady vlastní tvorby TV Prima a ty akviziční pořady, na které nemá práva jiný vysílatel na Slovensku. V takovém případě by bylo vysílání Primy pro slovenské diváky značně ořezané, ale operátor by mohl Primu i nadále šířit ve své nabídce. Nemusel by se tak obávat odlivu abonentů k neplaceným satelitním platformám, které mají volnější podmínky pro šíření českých stanic a díky výměně abonentských karet mezi českými a slovenskými diváky je možné sledovat programy z druhé země takřka bez omezení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+