Více

Exner obsadí oba víkendové večery. Ale jen do příští soboty, kdy se vrátí Pevnost Boyard

UVNITŘ PROGRAMOVÉ SCHÉMA – Už tuto sobotu se detektivní fanoušci dočkají prvního dílu nového seriálu Kapitán Exner. Druhou epizodu pak Prima odvysílá hned následující den.

Původní programový slot, prezentovaný začátkem srpna na tiskové konferenci FTV Prima k podzimnímu vysílacímu schématu, zařadil premiérové díly původní detektivky Kapitán Exner na nedělní prime time od 20:15 hodin. Tam také měla tato novinka fungovat coby přímá konkurence druhé řady Policie Modrava, tedy taktéž premiérového seriálu s kriminální zápletkou, ovšem z produkce televize Nova.

 

Autor: Karel Choc

Programové schéma hlavní Primy, jak bylo představeno na tiskové konferenci v pražské ZOO ve středu 2. srpna 
(klikněte pro zvětšení).

PODZIM NA KOMERČNÍCH TELEVIZÍCH: Tvojí tváři načne kapitán Exner, štafetu pak převezme pevnost Boyard

Nakonec ale programming televize Prima víkendové plány změnil a prvního dílu kapitána Exnera v podání herce Michala Dlouhého se diváci dočkají už dnes, tedy v sobotu 26. srpna v nezměněný čas 20:15 hodin. Exner se vrhne do vyšetřování záhadné vraždy související se zoologickou zahradou v Praze-Troji, když pachatel využil jako zbraň speciální narkotizační pušku. Ta je sice schopna uspat slona nebo jiného tlustokožce, ale kvůli své potenci dokáže bez problémů usmrtit i jinak úplně nenápadného bytového architekta.

Právě náročnost zmíněného vyšetřování spolu s chybějícím motivem a neustále se zvyšujícím počtem prošetřovaných postav přiměla tvůrce nové detektivní série o elegantním kriminalistovi rozdělit úvodní příběh na dva navazující díly. Druhý díl, slibující objasnění vražd nejen z pražské ZOO, nasadí Prima v původně ohlášeném nedělním termínu 27. srpna, opět od 20:15 hodin.

FOTOGALERIE: Podzimní tisková konference televize Prima v obrazech

Nedělním konkurentem ležérního kapitána Exnera bude zmiňovaná druhá řada kriminální série Policie Modrava, jejíž premiérové díly plánuje Nova odvysílat v nedělním prime time od 20:20 hodin. Následovat je budou publicistické Střepiny a ještě později večer repríza jednoho z nejúspěšnějších pořadů naší nejsledovanější komerční televize, imitátorské show Tvoje tvář má známý hlas.

Připomeňme si, že postava kapitána Exnera se ze stránek knih přehoupla na plátna kin i televizní obrazovky do roku 1985 celkem pětkrát. Asi nejslavnější adaptace vznikla začátkem osmdesátých let a přitažlivého kriminalistu zosobnil ve filmu herec Jiří Kodet. Ten se rozhodl na vlastní pěst odhalit vraha talentovaného ševce. Kodetovy fanynky si možná dodnes vzpomenou na jeho obětavý placák v bílých slipech, čímž ovšem výrazně napomohl při získávání klíčových důkazů.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.  

Jiří Kodet vyšetřuje jako kapitán Exner smrt talentovaného ševce.

Autor: YouTube

Jiří Kodet vyšetřuje jako kapitán Exner smrt talentovaného ševce.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+