Více

Prima skokanem minulého týdne, meziročně nejvíc posilovaly ČT 1 a TV Barrandov

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Skupina Nova a konkrétně její hlavní kanál se nadále potýká s velkým meziročním propadem podílu na sledovanosti.

Mezitýdenní vývoj (vs. 40. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Televizi Prima minulý týden nejvíce ze všech programů měřených peoplemetry rostl průměrný celodenní podíl na dospělém publiku starším 15 let. Ve srovnání s předminulým týdnem si polepšila o 0,85 procentního bodu na hodnotu 14,57 procenta, ale ani to jí nestačilo na pozici druhé nejsledovanější televize v zemi, jíž zůstává ČT 1. Obdobný růst jako Prima vykázala i ČT Sport, jíž pomohla Velká pardubická a také kvalifikace českých fotbalistů na Euro 2016. Zejména díky těmto dvěma událostem narostl podíl ČT Sport o 0,84 procentního bodu na hodnotu 3,48 procenta. Dařilo se také ČT 2, která si připsala 0,20 procentního bodu na podíl 4,68 procenta. Naopak největší mezitýdenní propad vykázala ČT 1, která přišla o 0,60 procentního bodu a vykázala podíl 15,32 procenta. Významně klesala také Prima Cool (- 0,56 procentního bodu na 2,98 procenta) a „velká“ Nova (- 0,55 procentního bodu na 21,64 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Prima se neudržela nad Českou televizí, minulý týden na ni ztrácela i u mladšího publika

Primě se dařilo i jako skupině, v souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let za všechny čtyři její kanály si oproti předminulému týdnu polepšila o 0,12 procentního bodu na hodnotu 21,42 procenta. Ještě větší růst vykázala Česká televize, která v součtu šesti programů poskočila o 0,51 procentního bodu na celkový podíl 29,49 procenta a přiblížila se na půl procentního bodu k vedoucí skupině Nova. Ta si ve srovnání s předminulým týdnem pohoršila, a to nejvíc ze všech čtyř velkých tuzemských televizních skupin. Její podíl klesl o 0,77 procentního bodu na hodnotu 30,04 procenta, přičemž jediným z pěti programů Novy, který si mezitýdenně nepohoršil, byl Smíchov. Nepatrný pokles o tři setiny procentního bodu na souhrnný podíl 6,55 procenta zaznamenala i skupina Barrandov.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+