Více

Prima se nemůže zbavit regionálního vysílání

ROZHODNUTÍ UVNITŘ Televize Prima se nesmí zbavit regionálního vysílání, jak se o to v minulosti pokoušela. Rozhodnul o tom Nejvyšší správní soud (NSS). Jak dnes referovala ČTK, i nadále tak budou platit licenční podmínky z roku 1994. NSS o tom informoval již v září, odůvodnění však zveřejnil až nyní. Celou záležitost bude projednávat znovu Městský soud v Praze.

K TÉMATU: Soud bude znovu projednávat připojování RTA do vysílání Primy

Na počátku byl požadavek televize Prima, která se chtěla zbavit lokálních oken konkurenční Regionální televizní agentury (RTA), po ukončení procesu přechodu na digitální pozemní vysílání (DVB-T). RTA se nyní v přesně stanovených časech připojuje do programu české komerční dvojky. RTA a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) podaly kasační stížnost a rozhodnutí městského soudu, který dal původně Primě za pravdu, bylo zrušeno.

stul

DOKUMENT: FTV Prima musí i nadále dávat ve svém vysílání prostor regionálním televizím

RTA dlouhodobě tvrdí, že má ještě minimálně dalších sedm let právo připojovat se do programu televize Prima. Prima s tím nesouhlasí. Usiluje prý jen o to, aby v prostředí digitálního vysílání měla stejné podmínky jako ostatní provozovatelé vysílání, tedy aby mohla celý den vysílat svůj program, připomíná podstatu celého sporu agentura ČTK. Licenční podmínku, která by případné regionální připojování do vysílání Primy zrušila, navrhla televize v březnu 2010.

19 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 10. 2011 18:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+