Více

Prima řeší problém s absencí digitálního signálu ve Svitavách

Analogové terestrické vysílání v územní oblasti Trutnov, která se táhne v podstatě od vysílače Liberec – Ještěd až po Svitavy – Kamennou Horku, končí už za několik týdnů, na konci června, a televize se připravují na možné řešení problémů, jež by mohly v této souvislosti nastat. Jedním z nich je například absence DVB-T signálu stanice Prima ve městě Svitavy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT vypne 30. června devět velkých a 174 malých analogových vysílačů

Po vypnutí analogového signálu z vysílače Svitavy – Kamenná Horka by se toto město dostalo pravděpodobně do situace, kdy by se k němu nedostane pokrytí žádného z vysílačů, uvedl na včerejším workshopu Českých Radiokomunikací a Českého metrologického institutu pro server DigiZone.cz technický ředitel televize Prima Patrik Slavík. Jednou z možností je spuštění digitálního dokrývače multiplexu 2 na 39. kanálu, které by proběhlo okamžitě po vypnutí analogu.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 3 chce vysílat i z Ještědu, Krásného a znojemské Kraví hory

Prima už se podle Slavíkových slov připravila na instalaci zařízení, které umožní na dálku vkládat informační lištu, jež bude upozorňovat diváky na blížící se vypnutí analogového signálu. Co se týká dalších vysílačů, tam se není třeba vypnutí obávat. Prima s tímto krokem počítá jak u lokality Pardubice – Krásné (34. kanál), tak i Rychnov nad Kněžnou – Litický Chlum (45. kanál). Česká televize vypne též analogové vysílání podle plánu a problémy by tentokrát neměla dělat ani TV Nova.

23 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 5. 2011 15:20

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+