Více

Prima požádala o kompenzační licenci za souhlas s TPP

Televize Prima zaslala Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádost o udělení tzv. kompenzační licence za souhlas s harmonogramem digitalizace. Serveru DigiZone.cz to potvrdil předseda RRTV Václav Žák. Už nám přišla, ale budeme o ní jednat zřejmě až po Novém roce, uvedl Žák s tím, že na prosincové zasedání rady se tento bod již zřejmě nedostane.

Prima letos získala od RRTV již jednu kompenzační licenci na základě ustanovení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, který dává šanci analogovým regionálním televizím vytvořit programovou síť, a pokud tato síť pokrývá svým signálem alespoň třetinu obyvatel nebo třetinu území České republiky, má nárok na udělení licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Regionální televize ovládané Primou takto získaly licenci pro program Prima klub, který by měl být zaměřen na ženy.

stul

Jaké zaměření a název by měl mít druhý bonusový program Primy, Žák podle svých slov zatím neví. Dostal jsem pouze informaci od vedoucího Úřadu RRTV, že tato žádost od Primy nám již přišla, řekl Žák.

Rozhovor s předsedou RRTV Václavem Žákem čtěte zítra na DigiZone.cz

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 12. 2008 21:49

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+