Více

Prima oprášila projekt pátého televizního kanálu, chce se soustředit na zábavu

Televize s pracovním názvem Prima 2 měla původně odstartovat na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku a mělo jít o plnoformátový kanál. Všechno je ale nakonec jinak.

Kde bude vysílat? Multiplexy jsou plné

Televize Barrandov nebude jedinou plnoformátovou komerční televizní stanicí, která letos spustí nové tematické kanály. Konkurenční Prima oprášila plán na pátý televizní program s pracovním názvem Prima 2, o kterém poprvé veřejně promluvila loni v listopadu na setkání s vybranými novináři nad obchodní politikou pro letošní rok. Ústy tehdejšího šéfa mediazastupitelství Media Club Petra Jelínka slibovala start nové celoplošné televize v DVB-T na přelomu prvního a druhého čtvrtletí letošního roku s tím, že tematicky mělo jít o kanál na pomezí Primy Cool a Primy love. Jelínek tehdy také potvrdil, že Prima vedle další volně šířené televize uvažuje minimálně o dvou dalších placených kanálech. Jeden je vyloženě placený a jeden je na pomezí, řekl tehdy Jelínek.

Později Prima začala k termínu startu nové televizní stanice mlžit a podmiňovat ho vhodnou ekonomickou situací. Nyní ji k další expanzi nutí špatný výkon v hlavní reklamní sezóně a obavy z odchodu skupiny Barrandov z jejího mediazastupitelství Media Club. Prima i přes řadu programových novinek na podzim výrazně zaostává za konkurenční Novou a v některé dny ji výrazně poráží i první program České televize. Na druhou stranu přichází s křížkem po funusu, protože všechny pozice v celoplošných multiplexech DVB-T jsou obsazené a místo je pouze v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací, která pokrývá pouze krajská města a jejich okolí (po říjnovém spuštění vysílače Cukrák bude teoreticky pokrývat 57 procent populace České republiky).

 

Zdroj: České Radiokomunikace

Objeví se pátý kanál Primy v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací? Všude jinde je už plno. (mapu kliknutím zvětšíte)

Ve hře je pět názvů, i Prima Five

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+