Více

Prima: o vysílání z Bukové hory jednáme, je to otázka ceny

Televize Prima jedná s provozovatelem multiplexu B, společností Czech Digital Group (CDG) o možnosti zahájit zemské digitální vysílání z Bukové hory u Ústí nad Labem. Kdy tato jednání skončí a s jakým výsledkem, ale nelze předvídat. Na dnešní tiskové konferenci Primy k digitalizaci to řekl výkonný ředitel stanice Petr Chajda.

Prima zatím pozemní cestou digitálně vysílá pouze v Praze a středních Čechách (na kanálu 46). Spuštění digitálního vysílání v dalších regionech podle Chajdy brání vysoké ceny za šíření signálu, neexistence dalších subjektů s řádnou licencí, které by mohly vysílat ve stejné síti s Primou a skutečnost, že Prima nemůže na toto vysílání čerpat z Radiokomuni­kačního účtu jako NovaČeskou televizí.

stul

Chajda však neupřesnil, proč Prima z účtu, který spravuje Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nemůže získat prostředky pro vlastní digitální vysílání. Účet mohou využít subjekty, které musí přejít na digitální vysílání, protože jejich analogové kmitočty budou rušeny silnějšími digitálními vysílači sousedních zemí. Takové rušení se ale aktuálně netýká žádného vysílače Primy.

Podrobnosti z tiskové konference Primy v zítřejším článku na DigiZone.cz

20 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 7. 2007 6:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+